Jak używać Macbook?

Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Od Apple MINI po Macbooki Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w autorski system Mac OS. Warto najpierw poznać nieco teorii, dlatego że podejście do Mac OS różni się od Windowsa'a. Jeśli już zdecydujecie się Państwo na korzystanie z urządzeń Macintosh to zapraszamy Was do siebie.

Kilka 

 1. Można najkrócej i żartobliwie powiedzieć, że to co znamy z Win'a, w Mac'u jest odwrotnie. Co po lewej, to po prawej; co tekstem, to ikoną; dodatkowo co biało czarne, to kolorowe, itp.
 2. Z różnic organizacyjno-systemowych najpierw zauważa się np. brak typowego Dodaj/usuń programy, czy też brak typowego eksploratora plików i skrótu Mój komputer.
 3. Różnice dotyczą też terminologii. Może to powodować kłopoty z przejściem między systemami, ponieważ nie znamy rozmieszczenia funkcji, albo też działania danego narzędzia.
Jak używać Macbook

Jak używać Macbook  - z frajdą i bezpiecznie

 1. Po pierwsze konfiguracja Mac, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
 2. Sprzątanie i bezpieczne dane - wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wykonywanie kopii oraz uaktualnianie zasad bezpieczeństwa.
 3. Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
 4. Backup Mac - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
 5. Aktualizacja Mac - czyli dbałość o bezpieczeństwo i płynność działania systemu.
 6. Uczymy ponadto pracy na różnych urządzeniach Apple, od Macbooków, po AppleWatch
 7. Pokazujemy tricki i uczymy edycji ustawień pod kątem bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa dzieci, korzystających z urządzeń.
 8. Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, od flagowej pary iPhone - Macbook, cała sieć domową/firmową, a nawet "inteligentny dom".

Pierwsze kroki z macbookiem - ZAJMIEMY SIĘ TYM

Dlatego podjęliśmy się prowadzenia szkoleń w tej tematyce, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Uczymy między innymi obsługi iMac, MacBook, MacBook Pro, Air, ale też Mac mini. Nasi instruktorzy pokażą Państwu jak wygląda efektywna obsługa Mac OS X i pomogą Państwu kompleksowo dostosować urządzenia do Państwa indywidualnych potrzeb.
Mamy bogate doświadczenie w szkoleniach, jak również nasi pracownicy w życiu prywatnym korzystają właśnie z Maców. Dlatego zapraszamy na nasz kurs obsługi Mac OS.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Jak używać Macbook?

Przede wszystkim efektywnie! A tego nauczymy Was na naszych kursach, warsztatach i szkoleniach "jak używać Macbook?", na które serdecznie zapraszamy.

Macbook jest urządzeniem dającym wiele możliwości, ale też wymagającym wiedzy i biegłości użytkownika. Dodatkowe urządzenia w połączeniu z Mac potrafią znacznie podnieść wygodę pracy. Główną zaletą komputerów Mac jest ich stabilność. Mniejsza awaryjność przekłada się na oszczędności finansowe. Szkolimy na różnych komputerach Mac: MacBook, MacBook Pro oraz MacBook Air. Kursanci mogą sprawdzić różne urządzenia i zdecydować, na których chcą pracować. Szkolimy też na sprzęcie kursantów lub zleceniodawców. Wiele zmian dotyczących dostosowywania ustawień Mac OS zostanie od razu wprowadzonych do urządzeń osób szkolonych. Często w czasie kursu są rozwiązywane początkowe problemy z działaniem komputerów. Możemy w czasie szkolenia omówić i przeprowadzić synchronizację iPhone, iPad lub Apple Watch.

Z Macbook pierwsze kroki mogą być skomplikowane, ze względu na istotne różnice zarówno w sprzęcie, jaki w systemie Apple. Mac dla początkujących nie jest taki oczywisty. W niektórych przypadkach nie ma nawet prawego klawisza myszy. Po dodatkowych wskazówkach zauważyć można przewagi Mac OS nad Windows.

Specjalizujemy się w Mac’ach, a nasi szkoleniowcy i Mac konsultanci sami używają sprzętu Apple. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w usługach informatycznych , konsultacjach i prowadzeniu kursów. Nasi Mac konsultanci są rzetelnymi i kulturalnymi specjalistami. Mac konsultanci pomagają dużym korporacjom, kancelariom, małym firmom, również prywatnym użytkownikom. Dysponujemy konsultantami również w weekendy i popołudniami.

RODZAJE USŁUG z zakresu szkoleń "jak używać Macbook?":

 1. doraźna,
 2. pełne kursy,
 3. stała umowa informatyczna,
 4. czynności jednorazowe,
 5. warsztaty i kursy z zakresu obsługi Mac, urządzeń Apple i iOS, oraz najpopularniejszych programów, np. Excel, Photoshop itp.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminów, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.


Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz