Centrum sterowania na iPhone - JAK JE WŁĄCZYĆ?

Centrum Sterowania to jedna z niezwykle przydatnych funkcji dostępnych na iPhone'ach, umożliwiająca szybki dostęp do ważnych ustawień i funkcji urządzenia. Dzięki niemu możesz dostosować jasność ekranu, włączyć tryb samolotowy, regulować głośność czy nawet włączyć latarkę - wszystko bez potrzeby wchodzenia w głębokie ustawienia telefonu. W poniższym artykule dowiesz się, jak otworzyć Centrum Sterowania, oraz jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z tej funkcji.

Centrum sterowania na iPhone

Jak otworzyć Centrum Sterowania?

Aby otworzyć Centrum Sterowania na swoim iPhonie nie musisz nawet go odblokowywać, taka jest właśnie idea tego ekranu. Wystarczy, że przesuniesz palcem oddolnej krawędzi ekranu w górę. Ruch musi być zdecydowany i czytelny dla urządzenia. Drugi warunek to włączenie tej opcji w ustawieniach. W tym celu konieczne jest ustawienie opcji w dwóch miejscach. Instrukcję wraz z ekranami.

Jak otworzyć centrum sterowania - INSTRUKCJA

  • Njapierw odblokuj urządzenie
  • Kliknij ikonę "USTAWIENIA", lub dostań się w sposób, który preferujesz
  • Odnajdź i stuknij ikonę "CENTRUM STEROWANIA"
  • Przesuń suwak "DOSTĘP Z APLIKACJI" - tam też możesz dodać i usunąć opcje, które mają pojawiać się na ekranie centrum sterowania
  • Cofnij się do ustawień i wybierz ikonę TOUCH ID i kod
  • podaj kod odblokowania telefonu
  • Uatomatycznie otworzą się szczegółowe ustawienia - tutaj przesuń suwak "CENTRUM STEROWANIA"
  • Przesuń suwak "DOSTĘP Z APLIKACJI" - tam też możesz dodać i usunąć opcje, które mają pojawiać się na ekranie centrum sterowania

Centrum Sterowania na iPhone to prosty i urzyteczny element pozwalający na szybki dostęn np. do:
- jasności ekranu
- głośności dzwonka
- latarki i jej siły świecenia
- aparatu
- odtwarzacza
- BT/Wi-Fi/transmisji danych i ich ustawień
- blokady obrotu ekranu
- dyktafonu
- budzika/stopera
- czasu skupienia
- itd.

Szczegółówe ustawienia, jeśli istnieją dla danego narzedzia możesz uruchomić z poziomu Centrum sterowania na iPhone przez przytrzymanie ikony kilka sekund, np. włączenie BT > pryztrzymanie ikony otworzy opcje wybru urzadzenia do połączenia. Wyjść z ustawień szczegółowych możesz przez stuknięcie w puste miejsce poza danymi panelami. Jedno stuknięcie = krok wstecz. Możesz również użyć przycisku domowego.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook