Ile trwa nauka Excela?

Zasadniczo nauka Excela trwa tyle ile kursant sobie życzy. Natomiast dokładny czas zalezy od kilku cyznników. Przede wszystkim od tego jaki poziom wiedzy docelowej wybierze kursant. Ważne jest też jaki ma poziom koncentracji, doświadczenie, nawyki i ewentualne uprzedzenia. Bardzo liczy się również poziom stresu, który staramy się jak najbardziej niwelować. Nasi anielsko cierpliwi instruktorzy sami nadal pamiętają swoje początki z arkuszami kalkulacyjnymi . Jednocześnie wychodzą z założenia, że kursant ma prawo i przywilej popełniać błędy. Opowiedzmy nieco dokładniej o tym ile trwa nauka Excela u nas.

Wymiar godzinowy

Oferujemy trzy poziomy szkoleń:

  • podstawowy - czyli nauka rozpoczynająca się od tego czym jest arkusz, a czym skoroszyt;
  • średnio-zaawansowany, który jest w formie warsztatów w przeważającej jego części i polega na usystematyzowaniu i uzupełnieniu wiedzy;
  • zaawansowany i masterclass, na którym pracujemy już z analizą danych, rozbudowanymi tabelami i wykresami przestawnymi itp.

Każdy z poziomów obejmuje program szkolenia na 16 godzin szkoleniowych. Oczywiście wszystko jest możliwe do modyfikacji, możemy rozbudować szkolenie lub zastąpić niektóre jego elementy na życzenie kursanta, jednak pod warunkiem, że instruktor wie o tym odpowiednio wcześnie. Nauka Excela to również konsultacje i warsztaty tematyczne. Czesto zdarza się, że zgłasza sie do nas użytkownik, który potrzebuje uzupełnić wiedzę lub nauczyć się bardzo okrojonego materiału. Np. dokładnie pod stanowisko pracy. Jednak musi znakomicie umieć tych kilka funkcji. Przykładem jest kursant, który pracuje w kontroli sprzedaży i musiał świetnie opanować organizację ogromnych obszarów danych, listy rozwijane i ich aktualizacje, tabele przestawne i podstawowe formuły. Tutaj wybrany został ośmiogodzinny plan szkolenia dokładnie dopracowany razem z kursantem a następnie przez niego zatwierdzony.

Ile trwa nauka Excela?

Pozostałe informacje

Kolejnymi elementami wpływającymi na to ile trwa nauka Excela jest to, czy uczysz się w grupie, czy wolisz jednak indywidualnie. Wszystko zalezy przede wszytskim od tego jak umiesz siękoncentrować i czy pewniej, swobodniej czujesz się w towarzystwie, cyz w kontakcie mistrz-uczeń. Wc=rew pozorom podejście jest pierwszym czynnikiem podnoszącym efektywność nauki. Poziom zmęczenia tez ma wpływ, dlatego to Instruktor dostosowuje ise do wymagań ad. przerw. Jednak gdy widzimy, że kursant traci kontakt z instruktorem bezwzględnie robimy kilka minut przerwy.

Ponadto od strony technicznej dzielimy szkolenie z reguły na 4 dni po 4h, lub 3 dni w układzie godzinowym 5, 5, 6. Każdy dzień jest podzielony na bloki tematyczne w wymiarach orientacyjnych po 40-60 minut. Po każdym bloku przysługuje herbata, którą mamy na miejscu do dyspozycji kursantów. Jak widzisz nie tylko dbamy o układ godzin i rozkład wiedzy dostosowywany na bieżąco, ale też o wygodę i redukcję stresu u użytkowników. Na koniec proponujemy podejście do testu sprawdzającego wiedzę, nie wykraczającego poza wiedzę przekazaną i przećwiczoną na szkoleniu. Kończąc: im lepiej określimy zakres i wymogi przed szkoleniem, tym sprawniej i skuteczniej zdobędziesz wiedzę. Zatem na pytanie: ile trwa nauka Excela? odpowiadamy tyle ile trzeba, a zarazem tyle ile chcesz.

Dodaj komentarz