Jak korzystać z Mac MINI - przydatne wskazówki

Mac MINI jest jednym z ciekawszych zwłaszcza wizualnie projektów Mac. Pamiętacie Państwo jeszcze takie komputery, które można było nosić jak walizkę? Czyli iMac np. G3? Mac MINI jest daleko rozwiniętym następcą. Mała kostka, poręczna i wydajna, możliwa do ustawienia aż w miejsca absurdalnie małe. Do tego po prostu ładny i estetyczny. Ponieważ kostka jest dość enigmatyczna, dziś podamy kilka wskazówek jak korzystać z Mac MINI. Poniżej znajdziecie również stałą listę pnktów obowiązkowych dla bezpiecznego i sprawnego używania komputerów Mac.

Używaj Maca MINI bezpiecznie dla siebie i Maca

Jak urzywać Mac MINI

Nieoczywistą kwestią jest, że Mac MINI jest konstrukcją analogiczną do DELL, przeznaczoną do urzytku w pozycji poziomej. To jak korzystać z Mac MINI z każdym uruchomieniem staje się jaśniejsze. Obsługa co do zasady jest spójna i instynktowna. Jest to typowy Mac'owski system operacyjny, gdzie wystarczy zapamiętać i zrozumieć poszczególne ikony i polecenia. Nieco różni się technika pracy zależnie od użytkownika, a zdecydowanie inaczej dla dziecka. Jak używać Mac OS i jak go dostawać uczymy zarówno młodych jak i starszych użytkowników. Na prośbę klienta komputerami zajmie się też nasz informatyk Mac.

Kolejną kwestią jest poznanie składników i ich funkcji w systemie. Topografia jest bardzo ogólnie odwrotna niż Windows z wyjątkiem dolnego paska. Zależnie od tego czy przesiadamy się z Windowsa, w którym pracowaliśmy i bawiliśmy się do tej pory, czy też od razu Mac OSx jest pierwszym systemem z jakim mamy do czynienia to reakcje są mniej lub bardziej nerwowe na nowy system. Użytkownicy Windowsa mają już pewne przyzwyczajenia i wpojoną konkretną automatyczność działań. Natomiast nowi użytkownicy, bez doświadczenia z systemami operacyjnymi mogą zagubić się w gąszczu nowych informacji. Nie mniej MacOS stwarza wrażenie systemu intuicyjnego. Aby się go nauczyć i zweryfikować tę opinię zapraszamy do nas. Nasza Akademia Maca czeka na Was z otwartymi drzwiami.

Jak używać Mac MINI? STAŁE WSKAZÓWKI

  1. Po pierwsze konfiguracja Mac, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
  2. Sprzątanie i bezpieczne dane - wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wykonywanie kopii oraz uaktualnianie zasad bezpieczeństwa.
  3. Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  4. Backup Mac - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
  5. Aktualizacja Mac - czyli dbałość o bezpieczeństwo i płynność działania systemu.
  6. Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, ustawimy całą sieć, a nawet "inteligentny dom".

Pamiętaj ponadto o bezpieczeńśtwie systemu iOS na iPhonie. Tutaj również użytkownikcy otrzymują proste powiadomienia o dostępnych aktualizacjach, a sam proces instalacji odbywa się bez konieczności angażowania się w złożone czynności. Wystarczy potwierdzić aktualizację do wykonania, a następnie umożliwić urządzeniu spokjne załadowanie danych i ponowne uruchomienie się. Instrukcję i informacje o aktualizacjach za pomocą powiadomień opisaliśmy w artykule Aktualizacja iPhone.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook