Jak korzystać z Signal?

Signal to szyfrowany komunikator internetowy służący do bezpiecznej rozmowy tekstowej, głosowej oraz wideo. Jego główną zaletą jest prywatność i bezpieczeństwo przesyłanych danych, co oznacza, że tylko nadawca i odbiorca mają dostęp do treści rozmowy. Dodatkowo Signal co miesiąc prosi o weryfikację kodu PIN, którym możesz dodatkowo zabezpieczyć samo uruchomienie aplikacji. Można ustawić również dodatkowe zabezpieczenia takie jak blokada przed wykonaniem zrzutu ekranu wiadomości, jednorazowy odczyt multimediów, ustawić czas automatycznego znikania wiadomości u nadawcy i u odbiorcy, weryfikować zaufanych rozmówców kodem bezpieczeństwa oraz wyłączać wyświetlanie nadawcy i treści wiadomości na ekranie startowym telefonu i wiele innych. Signal działa zarówno na Androidzie jak i na Apple Jak rozpocząć i sprawnie korzystać z komunikatora Signal opisujemy poniżej.

Instalacja i pierwsze wiadomości

Aby korzystać z Signal, należy najpierw pobrać aplikację na swój telefon lub komputer:
SIGNAL ORG.
APPLE APS.
GOOGLE PLAY
Następnie należy założyć konto, podając numer telefonu lub adres e-mail. Po zalogowaniu można dodać znajomych i rozpocząć rozmowy. Nastąpi rejestracja numeru telefonu i nic więcej. Żadne dane nie są zbierane, nie podajesz też danych osobowych. Signal ma jeden minus: nie obsługuje komunikacji z użytkownikami niezarejestrowanymi w Signal. To z kolei powoduje, ze komunikacja między użytkownikami jest bezpieczna, ponieważ szyfrowanie ma zamknięty krąg celowych użytkowników.
Aby rozpocząć nową rozmowę, należy kliknąć przycisk nowej wiadomości i wpisać nazwę lub numer telefonu osoby, z którą chcesz rozmawiać. W Signal można również tworzyć grupy, w których można rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie.
Podczas rozmowy można korzystać z różnych funkcji, takich jak wysyłanie zdjęć, plików czy emotikonów. Signal umożliwia również szyfrowane połączenia głosowe i wideo.

jak korzystać z Signal

Podstawowe informacje jak korzystać z Signal?

jak korzystać z Signal
jak korzystać z Signal
jak korzystać z Signal

PAMIĘTAJ: aby Signal mógł pracować musi mieć dostęp do przesyłu danych, punktu dostępu lub bezpośrednio do sieci WI-FI. Włącz w swoim telefonie opcję odpowiadającą za przesyłania danych. Jeśli Signal długo nie będzie mieć podłączenia do danych, a wiadomości będą do Ciebie wysyłane na ekranie startowym pojawi się pasek pobierania nowych wiadomości. Pozwól komunikatorowi dokończyć proces. Pamiętaj tez o decyzji, czy to Signal ma być głównym komunikatorem. Od momentu wyłączenia przez producenta opcji komunikacji z osobami niezarejestrowanymi w Signal możesz przenieść dotychczasowe rozmowy z nimi do innego komunikatora na telefonie. Możesz tez wykonywać kopie zapasowe przechowywane na telefonie i zgrać je również na komputer. Odczytać taki plik może jedynie Signal. Czaem rónież może potrwaćdłużej wysyłanie multimediów, jeśli łącze jest słabe lub załacnzik duży. Wtedy na ekranie startowym wyświetli się informacja o wysyłaniu multimediów.

jak korzystać z Signal
jak korzystać z Signal
jak korzystać z Signal

Przede wszystkim Signal ma ustawione powiadamianie o nowych użytkownikach, którzy znajdują się w twojej książce adresowej. Tak, musisz pozwolić Signalowi na korzystanie z niej. Te powiadomienia możesz wyłączyć. One jednak mówią Ci do kogo możesz pisać i dzwonić bezpiecznie.

PISANIE I DZWONIENIE - START KORZYSTANIA Z SIGNAL

Po uruchomieniu aplikacji uderz w ikonę nowej wiadomości  - "ołówek". Jeśli zaczniesz wpisywać nazwę odbiorcy i nie pojawi się ona w propozycjach oznacza to, że osoba nie korzysta z Signala i musisz użyć innego komunikatora. Możesz dodawać załączniki w dowolnym momencie pisania. Użyj do tego ikony + po prawej stronie. Pamiętaj aby pozwalać Signalowi na aktualizację oprogramowania - to istotnie podnosi jakość usług. Możesz bezpośrednio przy załączniku ustawić sposób jego odczytu: nieskończona liczba razy lub odczyt jednorazowy, za pomocą zmiany ikony w prawym dolnym rogu. Wysyłanie następuje przez kliknięcie ikony papierowego samolotu. Jeśli przytrzymasz ikonkę otrzymasz menu umożliwiające ustawienie wysłania w danym terminie.

Wykonywanie połączeń głosowych jest również szyfrowane, a jego jakość zależy od jakości przesyłu danych. Pamiętaj, że połączenie jest możliwe do wykonania gdy masz dostęp do przesyłu danych. Aby zadzwonić przez Signal otwórz wiadomość od rozmówcy lub kontakty i użyj ikony słuchawki. Otworzy się ekran inny niż typowy dla systemu operacyjnego twojego telefonu. Bardziej podobny do Skype'a. Odbierz lub zakończ połączenie. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że wszyscy rozmówcy - ponieważ można wykonywać konferencje - muszą mieć dostęp do sieci i być zarejestrowani w Signal.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook