Jak korzystać z Time Machine?

Niewątpliwie backup Mac, daje wiele korzyści, poza spokojem ducha. Istnieje też kilka głównych zasad jakimi powinien się kierować przy wykonywaniu kopii zapasowej zawartości dysku. Aby zadbać o nasze dane warto skorzystać z wbudowanego mechanizmu w Mac OS, czyli Time Machine. Jak korzystać z Time Machine opowiedzieliśmy już kiedyś w filmie na żywo od SPartners. Tak również szczegółowo omówiliśmy zasadę "1, 2, 3", czyli ile czego i gdzie. Time Machine to instrument stworzony i dedykowany dla systemów Apple, dlatego radzi sobie tak dobrze. Jest również bardzo specyficzny w swoim działaniu dzięki zachowywaniu poszczególnych kopii na dany dzień. Do wykonania kopii zapasowej dysku znakomicie nadaje się narzędzie fabrycznie umieszczane w systemie Mac OS x, czyli Time Machine na Mac. I o tym właśnie narzędziu, zgodnie z zapowiedzią w w poprzednim artykule opowiemy sobie dziś. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zobaczycie dokładniej jak wygląda konfiguracja kopii zapasowej, nazewnictwo, szyfrowanie i poruszanie się po wersjach.

Skrócona instrukcja jak korzystać z Time Machine na Mac

  • Podłącz dysk
  • Wybierz dysk z listy
  • Zaszyfruj dysk
  • Wyłącz z kopiowania ewentualne pliki, których nie chcesz zapisywać
  • Uruchom wykonywanie kopii zapasowej

Możesz dalej korzystać z dysku, na którym wykonana została kopia. Korzystanie z Maca w trakcie wykonywania kopii może ją spowolnić. Pamiętaj aby nie przerywać kopiowania, ponieważ powrót do niej wymaga weryfikacji plików. A to z kolei może zająć nawet kilka godzin. Ważne dla bezpieczeństwa jest również, to aby odłączyć dysk od komputera po wykonanej kopii. Wykonaj to PRAWIDŁOWO - najpierw wyłącz dysk z poziomu systemu (odpowiednik  "wysuń dysk" w Windows). Oczywiście jeśli chcesz lub potrzebujesz możesz nadal korzystać z dysku.

Jak korzystać z time machine

Narzędzie Apple dla Apple

Time machine jako narzędzie dedykowane do systemów Mac, ponieważ stworzone przez Apple działa w pełnej zgodności z tym systemem. Jest tez na bieżąco aktualizowane. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do zabezpieczania danych na Macach. Dlatego rekomendujemy używanie właśnie Time Machine jeśli już korzystacie z urządzeń Apple zamiast innych opcji kopii zapasowych.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook