Jak używać Macbook Air

Gdy zaczyna się pracę z nowym komputerem lub nawet przesiada na używany sprzęt zdarzają się sytuacje łatwiejsze i trudniejsze. Zwłaszcza w momencie przejścia zeznanego systemu operacyjnego na nowy nie wszystko musi być tak oczywiste, jakbyśmy tego chcieli. Oczywiście można uczyć się samodzielnie. Jednak z reguły efektywniej i taniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że kwestia jak używać Macbook Air - bo nim się dzisiaj zajmiemy- to nie tylko poznanie samego Mac OS, ale również jego personalizacja. Jest ona o tyle ważna, że uprzyjemni nam pracę, ale również rozrywkę. Ponadto niezmiernie ważną procedurą jest prawidłowa konfiguracja. Pozwoli ona na usprawnienie pracy i odnajdywanie rozwiązań przeróżnych problemów i sytuacji, na które napotyka każdy użytkownik Macbooków. Zachęcamy do nauki krok po kroku systemu od Apple. Nawet jeśli znacie już metody pracy, możemy Wam podpowiedzieć ciekawe tricki i podnieść wydajność użytkowania waszych maszyn, jak również np. skonfigurować z innymi urządzeniami w domu i w pracy.

W skrócie - jak używać Macbook Air?

Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli istotnie zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Mamy tutaj Apple MINI, który jest kompaktowym pecetem. Mamy również serię notebooków o wspólnej nazwie Macbook i flagowych modelach Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w producencki system Mac OS. Jeśli jesteś, drogi czytelniku, początkującym użytkownikiem, to warto najpierw poznać nieco teorii. A to dlatego, że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. . Zapraszamy do poznania podstawowych informacji o Macbook Air.

Poza tymi różnicami jest oczywiście wiele innych. Rzecz jasna macbook Air ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niezwykle lekkim komputerem. Jednocześnie Macbooki tej serii zachowują świetne parametry pracy zwłaszcza w zakresie multimediów i ich edycji. Mają bardzo dobrą żywotność baterii, z zastrzeżeniem jej właściwego użytkowania. I wreszcie niezmiennie charakterystyczne wzornictwo.

Jak używać Macbook Air
  • Po pierwsze konfiguracja, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania i posprzątanie.
  • Po drugie personalizacja, czyli dopasowani komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  • Z różnic organizacyjno-systemowych najpierw zauważa się np. brak typowego Dodaj/usuń programy, czy też brak typowego eksploratora plików i skrótu Mój komputer. Różnice dotyczą też terminologii. Może to powodować kłopoty z przejściem między systemami, ponieważ nie znamy rozmieszczenia funkcji, albo też działania danego narzędzia.

Jak używać Macbook Air - tego uczymy na kursach

Dla naszych pracowników, pasjonatów Apple tajniki obsługi systemów operacyjnych od Apple są zarówno pasją jak i "chlebem powszednim". Pracujemy na nich codziennie, jak również na komputerach z systemami Windows. Wielu z nas używa właśnie omawianego modelu i dokładnie wie jak używać Macbook Air. Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami, wiedzą i... anegdotami.  . Nasi konsultanci przygotują dla Państwa indywidualnie dobrany program szkolenia, dopasowany do wymagań i umiejętności. Ustalą najdogodniejszy termin i rozkład godzinowy oraz dobiorą instruktora. Instruktorzy wytłumaczą obsługę i nauczą wielu przydatnych umiejętności, których nie nauczy Państwa sama instrukcja obsługi Mac OS x. Korzystając z doświadczenia w użytkowaniu urządzeń Apple jesteśmy w stanie zaproponować szkolenia również osobom o zaawansowanym poziomie. Wtedy możemy np. ukierunkować szkolenie na przyśpieszenie pracy, pokazać i pomóc dobrać najlepsze formy zabezpieczenia danych i ich synchronizacji.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook