Jak zainstalować system Mac?

Apple do swoich komputerów i urządzeń mobilnych daje swój producencki system już zainstalowany. Z reguły. Jeśli kupujesz Maca nowego z systemem, lub używanego już pracującego. Inaczej ma się sytuacja, gdy musimy zainstalować system samodzielnie. Czy to z powodu awarii, czy też po prostu musimy go zaktualizować ręcznie do nowej wersji lub mamy maszynę "gołą", czyli bez systemu. Można najprościej oddać komputer do serwisu informatycznego lub skorzystać z opieki informatycznej. Ale można oczywiście zrobić to samemu. Jeśli czujesz się na siłach, drogi użytkowniku, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy w kilku krokach jak zainstalować system Mac.

Jak zainstalować system Mac? Problem?

Przede wszystkim w organizacji i wiedzy. Procedura i przygotowanie sprzętu do instalacji to kluczowe działanie. Co trzeba zrobić? Już odpowiadamy.

Instalacja aplikacji flash na MacOS (10.15 i nowsze)

  1. Należy pobrać paczkę Adobe AIR.framework.zip korzystając z linku: https://download.fillup.pl/down/MacOS/Adobe%20AIR.framework.zip
  2. Następnie należy rozpakować zawartość paczki do katalogu: Macintosh HD/Biblioteki/Frameworks
Jak zainstalować system Mac?
Jak zainstalować system Mac?

3. Należy pobrać instalator programu ze strony (standardowe pobieranie): https://download.e-pity.pl/down/setup_e-pity2018.dmg

4. Na koniec kliknij dwukrotnie na instalator.

Jak_zainstalować_system_mac_3
Jak_zainstalować_system_mac_1
Jak zainstalować system Mac?

I co ma stać się dalej?

Po powyższych krokach aplikacja powinna zbyć już poprawnie zainstalowana i uruchomiona. Jeśli jednak mimo poprawnej instalacji programu na ekranie nadal wyświetla się instalator - należy wymusić jego zamknięcie.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook