Jak wyzerować hasło Apple ID

"Niedawno złożono prośbę o wyzerowanie hasła do Twojego Apple ID. Aby ukończyć ten proces, kliknij w poniższy link." Tak brzmi początek maila, gdy poprosisz o zresetowanie hasła do Apple ID. Zacznijmy jednak od krótkiego objaśnienia czym jest Apple ID. Jest to twój zestaw danych do identyfikacji, by korzystać z usług Apple, czyli twój login (nazwa użytkownika) i hasło. Jeśli potrzebujesz np. skorzystać z iCloud n  komputerze będziesz potrzebować tych danych do wprowadzenia. Co się stanie jeśli nie pamiętasz hasła? Możesz poprosić, aby system przysłał link zerujący na twojego maila. Warunkiem jest aby użytkownik pamiętał na jaki adres mailowy założył konto Apple. Jeśli poda nieprawidłowy adres, wtedy system wyświetli informację na ekranie logowanie, że nie odnaleziono podanego adresu.

Jak wyzerować hasło Apple ID

Jeśli widzisz komunikat "Nie można już użyć tego linku do zrealizowania Twojej prośby." konieczne jest żądanie kolejnego miał z nowym linkiem i postępowanie jak wyżej.

  1. OTWÓRZ stronę https://iforgot.apple.com/pl/password/verify/appleid
  2. WPISZ adres mailowy, na który załżonoe zostało konto Apple i przepisz kod z obrazka - UWAGA, ważna jest wielkość liter
  3. KLIKNIJ KONTYNUUJ
  4. WYBIERZ opcję zresetowania hasła i KLIKNIJ KONTYNUUJ
  5. WYBIERZ sposób wyzerowania hasła i KLIKNIJ KONTYNUUJ
  6. System wyświetli komunikat o wysłaniu wiadomości e-mail - klinkij GOTOWE
  7. OTWÓRZ link z maila otrzymanego od Apple
  8. PODAJ nowe hasło do konta i zapamietaj je
  9. KLIKNIJ GOTOWE
Jak wyzerować Apple ID

ZAPAMIĘTAJ, że jeżeli zmiana nie została dokonana przez Ciebie albo podejrzewasz, że ktoś uzyskał dostęp do Twojego konta, to koniecznie przejdź na stronę iforgot.apple.com. Tam wyzerujesz hasło. Następnie należy przejrzeć i uaktualnić ustawienia zabezpieczeń jeśli uznasz, ze obecne ustawienia mogą być niewystarczające. Zaloguj się na stronie Twojego konta Apple ID: https://appleid.apple.com.