Pierwsze kroki z macbook Air

Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli istotnie zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Mamy tutaj Apple MINI, który jest kompaktowym pecetem. Mamy również serię notebooków o wspólnej nazwie Macbook i flagowych modelach Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w producencki system Mac OS. Jeśli jesteś, drogi czytelniku, początkującym użytkownikiem, to warto najpierw poznać nieco teorii. A to dlatego, że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. . Zapraszamy do poznania podstawowych informacji o Macbook Air.

Pierwsze kroki z macbook Air
- chodzenie po suficie

  • Można najkrócej i żartobliwie powiedzieć, że to co znamy z Win'a, w Mac'u jest odwrotnie. Co po lewej, to po prawej; co tekstem, to ikoną; dodatkowo co biało czarne, to kolorowe, itp.
  • Z różnic organizacyjno-systemowych najpierw zauważa się np. brak typowego Dodaj/usuń programy, czy też brak typowego eksploratora plików i skrótu Mój komputer.
  • Różnice dotyczą też terminologii. Może to powodować kłopoty z przejściem między systemami, ponieważ nie znamy rozmieszczenia funkcji, albo też działania danego narzędzia.
Pierwsze kroki z macbook air

Poza tymi różnicami jest oczywiście wiele innych. Rzecz jasna macbook Air ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niezwykle lekkim komputerem. Na marginesie sprzedamy Wam anegdotę. Nasza własna Pani Prezes kiedyś oceniła, iż w jej torbie na pewno znajduje się macbook, gdyż ona zwykle właśnie tak niewiele waży. Jak się okazało komputera tam nie było. To dowodzi jak poręczne i lekkie są laptopy Apple z tej linii. Jednocześnie macbooki tej serii zachowują świetne parametry pracy zwłaszcza w zakresie multimediów i ich edycji. To również jest cenną informacją dl gdy stawiamy pierwsze kroki z macbook Air, gdyż przy wyborze kierujemy się przeznaczeniem urządzenia. Mają bardzo dobrą żywotność baterii, z zastrzeżeniem jej właściwego użytkowania.I wreszcie niezmiennie charakterystyczne wzornictwo.

Pierwsze kroki z macbook Air pod opieką profesjonalnego instruktora

Dlatego podjęliśmy się prowadzenia szkoleń w tej tematyce, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Uczymy między innymi obsługi iMac, MacBook, MacBook Pro, Air, ale też Mac mini. Nasi instruktorzy pokażą Państwu jak wygląda efektywna obsługa Mac OS X i pomogą Państwu kompleksowo dostosować urządzenia do Państwa indywidualnych potrzeb.
Mamy bogate doświadczenie w szkoleniach, jak również nasi pracownicy w życiu prywatnym korzystają właśnie z Maców. Dlatego zapraszamy na nasz kurs obsługi Mac OS.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook