Mac szkolenia

Systemy Windowsa są już leciwe, a co za tym idzie wypracowały sobie bardzo dużo na rynku. Natomiast systemy Mac były kojarzone z prestiżową zabawką. Stopniowo ta opinia ulega zmianie. Maci się bardzo mocno rozwijają, mając za główną zaletę intuicyjność i zamkniętość systemu operacyjnego. Oczywiście owa zamkniętość ma swoje wady, np. trudne instalowanie niededykowanych aplikacji, czy sprzętu innych marek. Jednak pozostawiając użytkownikowi zdecydowanie mniejsze pole do manewrów w systemie istotnie ogranicza możliwość popsucia czegoś. Niezależnie od tego, czy przesiadamy się z Windowsa na Mac OS, czy też może komputer od Apple jest pierwszym z jakim mamy do czynienia warto przejrzeć oferty Mac szkolenia.

Mimo swoich niewątpliwych zalet obsługa Macbooka różni się istotnie od pracy na Windowsie. Pewne różnice również są widoczne w przestrzeni osprzętu. Jednak te problemy można z sukcesem rozwiązać ucząc się obsługi Maca od podstaw. Pomoże w tym instrukcja, przewodniki video itp. Jednak są to przekazy jednokierunkowe. Zupełnie inaczej jest gdy wybieramy się na Mac szkolenie, ponieważ wtedy mamy możliwość pracy z instruktorem, zadawania pytań, czy rozwiązywania wspólnie danej kwestii. Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Nauczycie się Państwo raz, będziecie gotowi do samodzielnej i świadomej pracy na wybranym przez Państwa modelu, dodatkowo w bezstresowej atmosferze.

Wymienimy tutaj oczywiście część podstawowych umiejętności, ponieważ zupełna charakterystyka tego jak obsługiwać macbook jest zbyt obszerna jak na wpis blogowy. Dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z kursów i warsztatów tematycznych. Tam dowiecie się w szczegółach jak obsługiwać Macbooka Pro, a także inne urządzenia Apple.

 1. podstawy organizacji systemu operacyjnego
 2. następnie personalizacja i konfiguracja systemu w ramach podstawowego korzystania
 3. pliki, foldery, stosy - nawigacja po systemie plików
 4. kolejno przejdziemy do uruchamiania aplikacji
 5. instalowania i usuwania programów
 6. dolny pasek aplikacji oraz biurko
 7. pasek boczny i panel przeglądania
 8. przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
 9. poświęcimy również należycie dużo uwagi na narzędzia dock i finder
 10. praca z plikami - tworzenie, zapis, przenoszenie, usuwanie
 11. aby wreszcie na koniec przerobić drukowanie i przesyłanie plików, jak również ich udostępnianie

Natomiast, gdy już użytkownik wie jak wygląda korzystanie z systemu czas przejrzeć bardziej zaawansowane opcje. Jednak w tym celu warto już umówić na kurs dla zaawansowanych, gdzie poznacie Państwo sposoby optymalizacji pracy i usprawnienia wykonywania zadań. Pokażemy triki i sposoby rozwiązywania problemów. Poznacie też Państwo metody automatyzacji pracy i bardziej precyzyjną konfigurację systemu .która wymaga większej świadomości użytkowania.Szczegóły jak wygląda szkolenie znajdziecie Państwo na stronie: obsługa macbooka Pro oraz Apple dla początkujących.

Po kursie służymy pomocą techniczną i opieką informatyczną. Nauka obsługi Maca dla nowych użytkowników nie ma dla nas tajemnic!

Mac szkolenia

Pierwsze kroki na Mac szkolenia

Pierwsze praktyczne kroki na Mac szkolenia to konfiguracja i personalizacja. Następnie poznanie podstawowych funkcji i zyskanie elementarnej płynności korzystania. Potem można podłączyć urządzenia i przenieść lub synchronizować dane. Samodzielna konfiguracja nieznanych urządzeń może być problemem... który z łatwością i chęcią rozwiążą dla Państwa nasi szkoleniowcy. W przypadku użytkowników początkujących bardzo istotna jest cierpliwość i usystematyzowanie przekazywanej wiedzy. Niemniej ważne są ćwiczenia i przykłady, które pomogą praktycznie utrwalić nowe informacje i wyrobić prawidłowe nawyki. To wszystko i wiele więcej znajdziecie Państwo oczywiście na naszych szkoleniach.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta, po dostarczeniu nam sprzętu lub online.