Macbook air pierwsze kroki

Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli istotnie zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Mamy tutaj Apple MINI, który jest kompaktowym pecetem. Mamy również serię notebooków o wspólnej nazwie Macbook i flagowych modelach Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w producencki system Mac OS. Jeśli jesteś, drogi czytelniku, początkującym użytkownikiem, to warto najpierw poznać nieco teorii. A to dlatego, że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. . Zapraszamy do poznania podstawowych informacji o Macbook Air.

Macbook air pierwsze kroki - porównanie z Win 

  • Można najkrócej i żartobliwie powiedzieć, że to co znamy z Win'a, w Mac'u jest odwrotnie. Co po lewej, to po prawej; co tekstem, to ikoną; dodatkowo co biało czarne, to kolorowe, itp.
  • Z różnic organizacyjno-systemowych najpierw zauważa się np. brak typowego Dodaj/usuń programy, czy też brak typowego eksploratora plików i skrótu Mój komputer.
  • Różnice dotyczą też terminologii. Może to powodować kłopoty z przejściem między systemami, ponieważ nie znamy rozmieszczenia funkcji, albo też działania danego narzędzia.
Macbook air pierwsze kroki

Macbook air - podstawowa wiedza na start

Poza tymi różnicami jest oczywiście wiele innych. Rzecz jasna Macbook Air ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niezwykle lekkim komputerem. Użytkowanie Macbook Air pierwsze kroki określa jako podstawy obsługi systemu od instalacji, przez edycję plików, po usuwanie elementów. Pierwszymi elementami składowymi aplikacji składowych systemu które należy poznać to:

  1. Finder
  2. pasek uruchamiania
  3. Time Machine

Poczatkujacy użytkownicy cenią sobie dostęp do znanych sobie aplikacji z WIndowsa. Dlatego uczymy korzystania z AppStore i innych miejsc z zasobami. Ważne jest aby kursant nauczył się rozpoznawać które aplikacje będą działały na Makówce. Służy do tego specjalne oznakowanie programów z ikoną Mac. Analogicznie dla Windy. Takie oznakowanie bardzo ułatwia orientację, ale najpierw trzeba wiedzieć, ze istnieje. Nie wszystkie aplikacje, zwłąszcza starsze będą miały wersję na Mac. Apropos wersji. Tego też nalezy się nauczyć, że utrzymanie Maca w najnowszym stanie systemu jest nieżadko kluczowe. Każdy system po kolei w pewnym momencie przestaje być wspierany aktualizacjami bezpieczeńśtwa. Wtedy nie ma już znaczenia, ze mamy najnowszą aktualizację naszego systemu, np. Mojavi i on działa dobrze. Wszedł cały nowy ssystem, a to oznacza że zmiany w funkcjonowaniu, bezpieczeństwie i wyglądzie zostały wprowadzone tak istotne, że wymagało to nowego nr systemu.

Pierwsze kroki z macbook Air pod opieką profesjonalnego instruktora

Dlatego podjęliśmy się prowadzenia szkoleń w tej tematyce, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Uczymy między innymi obsługi iMac, MacBook, MacBook Pro, Air, ale też Mac mini. Nasi instruktorzy pokażą Państwu jak wygląda efektywna obsługa Mac OS X i pomogą Państwu kompleksowo dostosować urządzenia do Państwa indywidualnych potrzeb.
Mamy bogate doświadczenie w szkoleniach, jak również nasi pracownicy w życiu prywatnym korzystają właśnie z Maców. Dlatego zapraszamy na nasz kurs obsługi Mac OS.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook