Udostepnianie plików na serwerze Synology

Zdarzają się sytuacje gdy chcemy komus przesłac plik który nie mieści się w załączniku pocztowym 9stanardowo jest to ok 20 MB). I oczywiście mogli byśmy uzyć do tego zewnetrznych stron typu weetransfer, czy też dropbox, ale co w przypadku gdy udostepniamy dane wrażaliwe? Albo gdybyśmy chcieli żeby pobierenie takiego zalącznika było dostepne określona ilość razy bądź też pobieranie ma być dostepne przez określony czas. I tu z pomocą przychodzi nam Synology. Z pomocą funkcji QuickConnect możemy generować linki do folderów czy tez plików znajdujących się na naszym serwerze Synology. W jaki sposób to robić zademonstrujemy poiniżej.

NAS

Serwer Synology co to i do czego?

Jak podaje sam producent "NAS (ang. Network Attached Storage, pamięć masowa podłączona do sieci) to urządzenie zapewniające lokalizację sieciową do przechowywanie gwałtownie rosnących danych, zarówno w domu, jak i w firmie. Serwer Synology NAS to znacznie więcej możliwości, ponieważ pozwala także na tworzenie prywatnej chmury w celu przechowywania, uzyskiwania dostępu, tworzenia kopii zapasowych i udostępniania wszystkich plików w sposób swobodny i bezpieczny.

A więc w prostych slowach jest to dysk sieciowy, w którym możemy przechowywać dane, backupy i wszystko na co pozwoli nam DSM.

Samo urządzenie posiada jeszcze kilka innych przydatnych funkcjinalności takich jak:

  • Możliwośc łączenia się z telewizorem w celu wyswietlania filmów/zdjęć
  • Możliwość podłączenia dysku do komputera i uzywanie go jako dysku sieciowego
  • Serwer VPN
  • Serwer FTP

I wiele wiele innych. Ponad to dzieki usłudze Quickconnect mamy możliwość dostania sie do naszych plików z każdego urządzenia, w dowolnym miejscu. I w tym miejscu przyjżymy sie również jednej z funkcjonalności QuickConnect, czyli udostepnianiu plików.

Synology Quickconnect ?

Aplikacja QuickConnect umożliwia aplikacjom klientów łączenie się z Synology NAS za pośrednictwem Internetu. Dzięki tej usludze będziemy w stanie udostepniać linki i obsługiwac nasz sewer zdalnie. Aby uruchomić QuickConnect

  1.  wchodzimy w Panel sterowania > Dostęp zewnętrzny > QuickConnect
  2. Zaznaczamy Włącz QuickConnect
  3. Logujemy sie lub zakładamy konto Synology
  4.  Ustawiamy identyfikator naszego Urządzenia
  5. Zatwierdzamy

Udostepnianie linków

Dlatego podjęliśmy się prowadzenia szkoleń w tej tematyce, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Uczymy między innymi obsługi iMac, MacBook, MacBook Pro, Air, ale też Mac mini. Nasi instruktorzy pokażą Państwu jak wygląda efektywna obsługa Mac OS X i pomogą Państwu kompleksowo dostosować urządzenia do Państwa indywidualnych potrzeb.
Mamy bogate doświadczenie w szkoleniach, jak również nasi pracownicy w życiu prywatnym korzystają właśnie z Maców. Dlatego zapraszamy na nasz kurs obsługi Mac OS.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook