Tryb bokady bokuje WeTransfer

WeTransfer jest platformą Internetową do udostępniania zasobów. Obsługuje różnego rodzaju treści, dlatego nadaje się do udostępniania dużych plików, które nie mieszczą się jako załącznik do maila. Udostępnienie i utrzymywanie plików jest w dzisiejszych czasach podstawową usługą. Zdarza się jednak, że nie jest możliwe skorzystanie z platformy. Przyczyny bywają różne i pisaliśmy już o tym w poprzednim artykule: WeTransfer nie działa na iPhone. Dziś natomiast zajmiemy się jednym konkretnym przypadkiem tego defektu, czyli dlaczego tryb blokady blokuje WeTransfer.

Po co WeTransfer nie działa na Macbooku przy trybie blokady? By chronić Twoje dane.

O tym czym jest tryb blokady, jakie elementy systemu podlegają pod jego działanie pisaliśmy już poprzednim artykule. Dlatego szybko przypomnimy czym jest ten tryb, który również blokuje działanie WeTransfer.

Otóż to tryb blokowania aktywności  niektórych składników systemu i niektórych funkcji. Ma to na celu ochronę przed wyspecjalizowanym atakiem, gównie na osoby narażone na niego ze względu na swoje stanowisko, czy pozycję. Na takie działanie ma wpływ nałożenie blokad na poszczególne tryby aktywności. A to wszystko,  by zmniejszyć obszar ataku wyspecjalizowanych programów np. szpiegujących. Może blokować między innymi otwieranie www i ładowanie plików.

WeTransfer nie działa na Macbooku

Tryb blokady ma wpływ na przeglądanie stron internetowych — niektóre zaawansowane technologie internetowe są blokowane. Dlatego może zwalniać ładowanie stron internetowych, nieprawidłowe działanie lub brak ładowania. Dodatkowo czcionki mogą nie być wyświetlane, a obrazy mogą być zastępowane ikoną obrazu. Platforma WeTransfer ze względu na swoją charakterystykę działania, czyli przesyłanie danych może być wykorzystana do ataku na urządzenie. Dlatego właśnie tryb blokady nie pozwala na załadowanie lub prawidłowe korzystanie z platformy. Aby móc otworzyć stronę platformy system Apple musi być odblokowany. PAMIĘTAJ, że włączenie, wyłączenia, jak również wyjątki musisz załadować na każdym urządzeniu osobno.

Jak włączyć/wyłączyć tryb bokady na Macbooku?

  1. WYBIERZ menu Apple (IKONA JABŁKA)
  2. Następnie WYBIERZ Ustawienia systemowe
  3. Z paska bocznego KLIKNIJ opcję Prywatność i ochrona
  4. Przewiń w dół i WYBIERZ opcję Tryb blokady
  5. A następnie KLIKNIJ polecenie Włącz lub Wyłącz (zeleżnie od czynności, którą chcesz wykonać)
  6. Jeśli urządzenie WYŚWIETLI monit, PODAJ nazwę użytkownika
  7. KIKNIJ opcję Włącz lub Wyłącz
  8. Na koniec URUCHOM ponownie

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook