Własna stopka w Mail na Mac

Własna stopka w Mail na Mac to temat znany chyba każdej osobie pracującej na komputerach marki Apple. Standardowo aplikacja w edytorze ma dość ograniczone możliwości, nie pozwala na przykład nam na łatwe wstawianie tabel czy zarządzanie pozycją zdjęć. Nie znaczy to że nie ma sposobu na utworzenie wlasnej stopki zawierającej te wszystkie elementy. Niestety jest to odrobinę bardziej skomplikowane niż w przypadku ustawiania podpisów np. w aplikacji Outlook. W tym artykule pokażemy w jaki sposób skonfigurować program tak aby nasza własna stopka w Mail na Mac zaczeła dzialać.

Własna stopka w Mail na Mac - co potrzeba?

Przed rozpoczęciem konfiguracji warto sprawdzić czy posiadamy wszystko co jest nam potrzebne aby ustawić naszą stopkę:

  1. wzór stopki
  2. kod html sporządzony dla wzoru stopki
  3. MacBook ze skonfigurowaną aplikacją mail

Niestety w wypadku aplikacji Mail, do ustawienia własną stopki niezbędne jest spodządzenie kodu html dla wzoru stopki, -umożliwi on wymuszenie na aplikacji Mail "zaczytania"(zaimplementowania) naszej stopki przez podanie w odpowienim miejsu jej kodu.

Mail
mail 2

Ustawinie stopki

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać aby nasza stopka została zaimplementowana jest otwarcie aplikacji Mail a nastepnie w ustawieniach podpisu stworzenie zupełnie nowego podpisu, który będziemy później modyfikować.

Następnie co bardzo ważne - należy calkowicie zakończyć działanie aplikacji Mail zanim przejdziemy do kolejnych prac nad stopką.

Nastepnie w folderze Signatures, który znajdziemy w bibliotekach Mac odnajdujemy naszą stopkę na której będziemy pracować.

Otwieramy podpis tak aby możliwa była jego edycja, zaznaczamy oryginalne body starej stopki, znajdujące się poniżej wersji Mime i zastępujemy je przygotowanym wcześniej kodem html.

Nastepnie zapisujemy stopkę i zamykamy edytor.

Na tym można zakończyc pracę my jednak polecamy dodatkowo zablokowanie pliku w jego ustawieniach, ponieważ po ponownym otwarciu aplikacji Mail, zdarza się że zmiany które wprowadziliśmy zostają nadpisane przez program i treść stopki może zostać wtedy przywrócona do wersji pierwotnej/orginału.

Po wykonaniu wszystkich czynności uruchamiamy aplikację Mail i nasza stopka powinna być już widoczna w menu podpisów

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook