Zdalne zarządzanie MacBookiem jest domeną biznesowych rozwiązań i głównie tam znajduje szerokie zastosowanie. Jednak również użytkownicy prywatni czasami potrzebują skontaktować się z komputerem, którego akurat nie mają w zasięgu ręki. Marka Apple obecnie coraz mocniej wspiera swoimi rozwiązaniami biznes, oddając coraz większą przestrzeń dla rozwiązań korporacyjnych.

Co umożliwia zdalne zarządzanie MacBookiem?

Istnieje wiele zalet korzystania jakie daje zdalne zarządzanie MacBookiem, można np:

  • Udostępniać pliki
  • konfigurować urządzenie zdalnie
    jak również konkretnych zadań, można np.:
  • współdzielić ekran
  • programować zadania cykliczne
  • wykonywać konkretne operacje
  • udzielać zdalnej pomocy
  • aktualizować oprogramowanie
  • jak również po prostu pracować
Zdalne zarządzanie MacBookiem

Zdalne zarządzanie MacBookiem jest możliwe nie tylko w obrębie kraju, ale również globalnie. Ważne jest aby obydwa komputery miały aktywne połączenie internetowe, a użytkownik odpowiednią wiedzę. Aby wszystko sprawnie działało przyda się aktualna i dobrze ugruntowana wiedza, jak również odpowiednia konfiguracja połączenia. Takie aspekty z powodzeniem można wypracować na różnego rodzaju kursach i warsztatach, a także korzystając z usług opieki informatycznej.

Jak sprawa masię na rynku krajowym?

Obecnie marką, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest Jamf rozwijająca się w rodzimych Katowicach, choć liderem jest światowym. Czemu? Ponieważ jest wiedzie prym pod względem oprogramowania, które umożliwia zdalne zarządzanie MacBookiem, oraz buduje społeczność użytkowników Apple właśnie pod kątem zdalnej komunikacji z MacBookami.

Na dziś z oprogramowania marki Jamf wykorzystuje >34 000 klientów. Firma gromadzi także największą globalnie społeczność administratorów Apple i działa pod nazwą Jamf Nation i liczy sobie niemal 100 000 członków. Polski oddział firmy zatrudnia lekko ponad 125 pracowników i jest drugim pod względem wielkości oddziałem zaraz o Stanach Zjednoczonych. Ponadto ciągle aktywnie poszukuje programistów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy, jak również popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook