You are currently viewing Ból oczu, ból głowy, ból kręgosłupa po zbyt długim używaniu komputera.

Ból oczu, ból głowy, ból kręgosłupa po zbyt długim używaniu komputera.

Ból oczu, ból głowy, ból kręgosłupa po zbyt długim używaniu komputera

Czy boli Cię głowa po zbyt długim siedzeniu przy komputerze? Czy bolą Cię oczy już rano zaraz po kilku godzinach używania komputera? Czy miewasz problemy z plecami i kręgosłupem po kilku godzinach pracy przy komputerze? A może twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem? Może twoje dziecko nie robi sobie przerw od komputera? Oto sposób który rozwiązał większość moich podobnych problemów: (oczywiście nie jestem lekarzem). Odpowiedzią są przerwy w pracy, a konkretnie program który o nich przypomina lub nawet wymusza.

 

Czy boli Cię głowa po zbyt długim siedzeniu przy komputerze? Czy bolą Cię oczy już rano zaraz po kilku godzinach używania komputera?

Moim rozwiązaniem jest darmowy program workrave. Możesz go pobrać tutaj.

 

Po bardzo prostej instalacji program odpala się automatycznie i będzie włączał się razem ze startem systemu.

Program ten będzie  zachęcał cię do dwóch rodzajów przerw:

- mikroprzerw - trwających krótko

- przerw na kawę, które trwają około 10 minut.

 

Po kliknięciu prawym klawiszem myszy na ikonce owieczki w prawym dolnym rogu możemy zajrzeć do ustawień tego programu. Jest tutaj bardzo wiele ustawień ale najciekawsze to:

- Mikroprzerwa / czas pomiędzy przerwami - jak sama nazwa wskazuje podaje czas między mikroprzerwami - dobrze dopasować to do swojego trybu pracy.

- Mikroprzerwa / Czas trwania przerwy - tutaj jest  ustawiany czas trwania takiej mikroprzerwy - dobrze jest ustawić go na taki okres aby nie chciało Ci się czekać przed komputerem.

- Mikroprzerwa / pokaż przyciski 'opóźnij' i 'pomiń' - ten element pozwala odwoływać mikroprzerwy

- Odpoczynek / czas między przerwami - czas między dłuższymi przerwami

- Odpoczynek / czas trwania przerwy - dobrze ustawić na taki aby opłacało się wstać przejść (po wskazanych ćwiczeniach).

 

Jeśli chcesz aby twoje dziecko robiło sobie przerwy niezależnie od tego czy ma na to ochotę czy nie wystarczy ukryć przyciski pokaż przycisk 'opóźnij" i "pomiń'. W przypadku bardziej upartego dziecka trzeba będzie zablokować możliwość  deinstalacji programu... 😉

 

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook