You are currently viewing Jak usunąć wyszukiwarkę Tuvaro

Jak usunąć wyszukiwarkę Tuvaro

Jak usunąć wyszukiwarkę Tuvaro

Często nie wiadomo skąd pojawiają nam się niechciane wyszukiwarki mimo tego, że ustawiliśmy dla swojej przeglądarki własną wyszukiwarkę np. google.
W tym poradniku dowiesz się w jaki sposób odinstalować niechciane oprogramowanie, które przekierowuje nasze treści do innej wyszukiwarki i ustawia automatycznie stronę startową na inną.

Jak usunąć wyszukiwarkę tuvaro?

Tuvaro czy inne wyszukiwarki posiadają często własne instalatory, które ustawiają nam automatycznie inną stronę startową. W większości przypadków dzieje się tak, gdy instalujemy jakieś programy na swoim komputerze. Często dzieje się tak gdy nie czytamy tego co akceptujemy podczas instalacji. Trzeba na to zwracać szczególną uwagę aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji, ale o tym później.

Jak usunąć wyszukiwarkę tuvaro?

Krok 1: Usunięcie oprogramowania Tuvaro

Przechodzimy do Menu Start -> Panel sterowania -> Programy – Odinstaluj program. Nasze złośliwe oprogramowanie często kryje się pod różnymi nazwami dlatego szukamy aplikacji ze szczególnymi słowami kluczowymi takimi jak: tuvaro, web browser, tuvarobrowser, websearch etc. Należy odinstalować to oprogramowanie.

Krok 2: Rozszerzenia przeglądarki

Aby sprawdzić czy nasze oprogramowanie zostało wyeliminowane do końca należy przejść w sekcję ustawień naszej przeglądarki, w zależności od tego jaką posiadamy przeglądarkę. Dla dwóch najbardziej popularnych wygląda to tak:

 

Dla przeglądarki Mozilla Firefox:

  • Otworzyć przeglądarkę Mozilla Firefox, wejdź w „Narzędzia” – „Dodatki”.
  • Wybierz „Rozszerzenia” – Tuvaro i kliknij przycisk „Odinstaluj” (Jeśli nie masz zainstalowanego tego oprogramowania, po prostu pomiń ten punkt).
  • Przejdź ‚Narzędzia’ – ‚Opcje’. Następnie ustaw stronę startową na jaką chcesz, np. google.pl

W przeglądarce Google Chrome:

  • Kliknij na ikonę „Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome” w prawym górnym rogu przeglądarki, wybierz „Narzędzia” a następnie „Rozszerzenia”.Odinstaluj Tuvaro.
  • Aby zmienić wyszukiwarkę, wejdź w sekcję „Ustawienia” a następnie „Wyszukiwanie” i ustaw swoją wyszukiwarkę (domyślnie google.pl)
  • Aby zmienić stronę startową wejdź ponownie w sekcję „Ustawienia” potem „Po uruchomieniu” a następnie „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron.” I ustaw np. google.pl


Te kroki powinny wyeliminować naszą złośliwą wyszukiwarkę. Istnieją programy, które automatycznie wyszukują takie oprogramowanie i pozwalają je usunąć kilkoma kliknięciami. Jednym z nich jest Adware Removal Tool.

Adware Removal Tool to bardzo proste narzędzie w pełni zautomatyzowane, usuwa dogłębnie wpisy z rejestru oraz wszelkie pozostałości po naszej niechcianej wyszukiwarce.

Aby uniknąć takich sytuacji po prostu zaleca się uważniejsze czytanie procedury instalacji naszego oprogramowania pobranego z Internetu. Niektóre instalatory programów są tak napisane że automatycznie ustawiają nam opcję typu: „Zainstaluj wyszukiwarkę Tuvaro”. Należy w takim wypadku odznaczyć tą opcję przed rozpoczęciem instalacji programu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook