You are currently viewing Jak wybrać iPada? Jak kupić aby nie przepłacić?

Jak wybrać iPada? Jak kupić aby nie przepłacić?

Jak wybrać iPada? Jak kupić aby nie przepłacić?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać iPada to możemy Ci w tym pomóc.

jak wybrać ipada

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań i wątpliwości:

1. Jak wybrać iPada: Czy potrzebuje modułu komórkowego?

Różnica jest następująca: Jeśli iPad ma moduł 3g/4g to może, po wsadzeniu w niego karty gsm mieć internet prawie wszędzie. Jeśli tego modułu nie ma to może mieć internet tylko w domu (przez domowe wi-fi) lub innych miejscach gdzie jest takie wi-fi.

Wydawać się może że oczywiście każdy iPad potrzebuje modułu komórkowego. Wcale tak nie jest. Duże iPady kiepsko nadają się do noszenia ich w kieszeni. Dlatego są głównie używane w domu lub pracy gdzie i tak mamy internet. Oczywiście jeśli dużo podróżujemy pociągami, autobusami lub innymi publicznymi środkami transportu to warto mieć moduł 3g. Jeśli kupujemy iPada mini to też sugerowałbym wziąć takiego z modułem 3g. Ta wersja dobrze nadaje się do noszenia jej w kieszeni (dużej kieszeni) więc często będzie używana nawet w krótkich podróżach.

Podsumowując:

iPad do zastosowania w domu = raczej bez modułu 3g

dużo podróży = iPad z modułem 3g

iPad mini = prawie na pewno z modułem 3g 

Nauka obsługi iPad'a i Mac'a

2. Jak wybrać iPada: Który iPad najlepiej pasuje do moich potrzeb?

Obecnie w sprzedaży mamy:

- iPad mini

- iPad (normalny - w dwóch wersjach)

Ta tendencja prawdopodobnie się utrzyma. Na rynku będziemy mieli iPada mini i obecną wersję iPada oraz jego poprzednią wersję. Ku wielkiemu zaskoczeniu duże iPady w działaniu są bardzo podobne. Trochę różnią się prędkością procesora ale te różnice są mało odczuwalne dla użytkownika. Najnowszy iPad ma ekran typu retina przez co wyświetlany przez niego obraz jest lepszej jakości. iPad mini jest technicznie podobny to iPada 2. Istotną różnicą w iPadzie mini jest jego wielkość. Wielkość w przypadku iPada jest bardzo ważnym elementem, dlatego proponuje wziąć do ręki obydwa urządzenia i rozważyć na czym bardziej nam zależy. Jeśli najważniejsza jest dla nas wygoda używania to proponuje iPada mini, jeśli najważniejsza jest wielość wyświetlacza to lepszy będzie iPad.

Podsumowując:

Jeśli chcemy używać iPada podróży (w autobusie, metrze): iPad mini

Jeśli chcemy używać iPada w domu: iPad 

Jeśli nie chcemy przepłacać: iPad "wcześniejszy" - tańszy

Jeśli chcemy zmaksymalizować jakość i prędkość urządzenia - iPad "najnowszy" - droższy

3. Jak wybrać iPada: Ile pojemności dysku powinien mieć mój iPad?

Ceny iPadów różnią się bardzo w zależności od pojemności dysku. Ciekawe jest to że wszystkie posiadają bardzo małe dyski w porównaniu z pojemnościami, do których przyzwyczaiły nas komputery. Nawet 64GB to mało w porównaniu z 500 GB lub 1000 GB, które instalowane są w naszych komputerach. Nie należy się więc nastawiać na używanie iPad'a jako miejsce na trzymanie dużej ilości filmów. Jeśli już zaakceptujemy taką filozofię używania tego urządzenia to łatwo można dojść do wniosku że nie warto przepłacać za większe (pojemnościowo) wersje iPada. Wykreśla to wstępnie wersje 64 Gb. Pozostaje wybór między 32 GB i 16 GB. Osobiście posiadam wersję 16 GB i średnio 2-3 razy w roku muszę coś usunąć bo kończy mi się miejsce. Wersja 32 GB może być więc przydatna dla iPadów, które będą używane przez kilku użytkowników (bardzo dużo różnych aplikacji)

Podsumowując:

iPad 64GB - tylko jeśli nie przejmujemy się pieniędzmi

iPad 32GB - dla kilku użytkowników (trzech i więcej)

iPad 16GB - dla 1-2 użytkowników którzy wiedzą że jeśli miejsce się kończy to należy usunąć nie używane aplikacje. 

4. Jak wybrać iPada: Czy warto kupować używane, starsze wersje iPada?

Generalnie Tak. iPad to urządzenie służące głównie do internetu: strony www, poczta, facebook, rss - do tych zadań nadaje się każdy iPad. To samo tyczy się przeglądania zdjęć, dokumentów, słuchania naszej muzyki, radio oraz oglądania filmów. Jeśli chcemy grać na iPadzie to też poradzimy sobie na starszych urządzeniach. Jeśli jednak zależy nam na najnowszych, wymagających zdjęciach to sugeruję zakup nowszego urządzenia.

Jak wybrać iPada - Podsumowując:

Strony www, poczta, facebook, rss, przeglądanie zdjęć, dokumentów, słuchania naszej muzyki, radio oraz oglądanie filmów - Wystarczy starszy iPad

Dużo grania w najnowsze gry: Potrzebny nowszy iPad.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz