You are currently viewing Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu: Co się stało?

Przywracanie lub odzyskiwanie systemu to problem, którym trzeba się zmierzyć najczęściej gdy system działa bardzo wolno, występują z nim duże problemu lub nie uruchamia się w ogóle. Praca na Macu staje się wtedy bardzo uciążliwa. Programy uruchamiają się bardzo wolno i praca w nich nastręcza dużo problemów. W wyjątkowych przypadkach nawet dotarcie do dokumentów jest problemem. W takich przypadkach wykonanie kopii dokumentów również jest problemem. Przywracanie lub odzyskiwanie systemu powinno jednak zacząć się od zabezpieczenia danych.

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu: Co można z tym zrobić?

Najważniejsze w takich przypadkach jest zabezpieczenie danych. Co prawda w niewielu przypadkach dochodzi do utraty danych ale zawsze lepiej mieć kopię swoich najważniejszych plików. Następnie można przystąpić do ponownej instalacji systemu operacyjnego Mac OS X. W wyjątkowych przypadkach wiąże się to z usunięciem danych z dysku i sformatowaniem go od początku. Dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie danych - zrobienie kopii plików, których nie chcemy utracić. Najczęściej są to dokumenty, zdjęcia, filmy z wakacji itd. Nowo postawiony OS X będzie pracował znacznie szybciej. Mniejsza ilość programów "śmieci" też przyśpieszy działanie systemu OS X.

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu

Mac os x przywracanie lub odzyskiwanie systemu: Jakie są zagrożenia lub ewentualne straty?

Jak już wspomnieliśmy najważniejszym zagrożeniem jest utrata danych. W najgorszych przypadkach zagrożone są dokumenty lub zdjęcia, które jak bardzo często się okazuje nie są nigdzie skopiowane. Przywracanie lub odzyskiwanie przeprowadzone w sposób nieumiejętny może spowodować usunięcie systemu Mac OS X. Jednak jest to problem do naprawienia.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz