You are currently viewing Odzyskiwanie maili Mac

Odzyskiwanie maili Mac

Odzyskiwanie maili Mac

Odzyskiwanie maili Mac - Przeczytaj lub skorzystaj z naszej pomocy.

Do utraty maili może dojść na wiele sposobów. Oto niektóre z nich.

- Utratę maili może spowodować przypadkowe działanie użytkownika. Może on usunąć ważne dla niego maile nie zdając sobie z tego sprawy.

- Utrata maili może wynikać z uszkodzenia dysku na którym były one przetrzymywane.

- Uszkodzenie pliku zawierającego maile często wynika z wielkości pliku zawierającego maile.Do utraty maili może dojść na wiele sposobów. Oto niektóre z nich.

Odzyskiwanie maili Mac. Nadpisywanie - duże zagrożenie.

W procesie odzyskiwania maili największym zagrożeniem jest możliwość przypadkowego nadpisana pliku zawierającego maile plikiem o takiej samej nazwie ale będącym pustym. Dlatego proces ten należy przeprowadzać bardzo ostrożnie.

Odzyskiwanie maili Mac. POP3 czy IMAP?

Proces przywracania maili jest ściśle powiązany ze sposobem w jakim program pocztowy łączył się z serwerem poczty email. POP3 zakłada pobieranie i przetrzymywanie poczty głównie lokalnie. IMAP to tylko odwzorowanie stanu serwera. Najbezpieczniej jest używać IMAP. W obydwu przypadkach może dojść do utraty maili dlatego warto stosować kopie zapasowe maili. Niestety utrata maili przetrzymywanych w systemie IMAP jest większym problemem niż utrata maili przetrzymywanych w systemie POP3.

Odzyskiwanie maili Mac. Mail app, outlook, thunderbird, WWW.

Obecnie maile możemy przeglądać korzystając z różnych programów. Najpopularniejszymi formami na Mac są Mail app (domyślny klient poczty) i przeglądanie przez WWW. Przywracanie poczty email jest podobne dla rożnych programów ale zawiera pewne różnice. Dlatego warto o tym wspomnieć szukając pomocy.

Odzyskiwanie maili Mac. Największa szansa na odzyskanie: Time machine lub inny automatyczny zapis.

Najważniejsza dla sukcesu w odzyskiwaniu maili jest możliwość dostępu do kopii zapasowych. Czasami program pocztowy sam wykonuje kopię plików w momencie ich uszkodzenia - to bardzo pomaga w ich odzyskaniu. Jednak najbardziej pomocny najczęściej bywa program Time Machine, który wykonuje regularne kopie zapasowe plików całego dysku. W niektórych przypadkach użytkownicy dysponują innymi programami, które wykonują kopie zapasowe danych.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma jeden komentarz

  1. Przemek

    Cieżko odzyskać maile GMAIL z Time Machine?

Dodaj komentarz