You are currently viewing Wolno działający mac? Przyśpieszamy działanie Macka – część 5

Wolno działający mac? Przyśpieszamy działanie Macka – część 5

Wolno działający mac? Przyśpieszamy działanie Macka – część 5

Oto część piąta porad małych i dużych służących przyśpieszaniu Macka.

Wolno działający Mac:

1. Aktualizuj swoje aplikacje. Często aktualizacje programów są wydawane głównie po to aby przyśpieszyć ich działanie. Przyśpieszysz działanie swojego Macka jeśli wszystkie Twoje aplikacje będą aktualne.

2. Odłącz wszelkie urządzenia których nie używasz. Macki co jakiś czas łączą się z urządzeniami podłączonymi do nich. Aby przyśpieszyć działanie Macka odłącz te urządzenia lub pendrive'y których nie używasz.

wolno działający mac

3. Użyj programu Bokeh aby zamrozić aplikacje działające w tle. Ten darmowy program pozwala na zamrożenie większości aplikacji działających obecnie na Twoim Macku oprócz tej na której obecnie pracujesz. Pozwala to na wyraźne przyśpieszenie działania aplikacji, na której obecnie pracujesz.

4. Wyłącz animacje okien dialogowych. To zapewni przyśpieszenie Twojego Macka.

5. Wyłącz tapetę zastępując ją jednolitym kolorem. To odrobinę przyśpieszy uruchamianie Macka.

6. Wyłącz favikony. W większości przypadków nie zmieni to prędkości działania ale są użytkownicy, którzy twierdzą że przyśpieszyło to działanie ich Macków.

7. Używaj domyślnych rozmiarów ikon iPhoto. Dzięki temu Mac nie będzie musiał zmianieć ich rozmiarów i będzie działał szybciej.

8. Wyłącz cienie iPhoto. Dzięki temu zmniejszysz obciążenie procesora.

9. Opróżnij kosz iPhoto - przyśpieszy to działanie Twojego Macka.

10. Przechowuj zdjęcia Aperture w ich oryginalnych lokacjach. Gdy importujesz zdjęcia do biblioteki Aperture ustaw program tak aby przechowywał je w oryginalnych lokacjach, dzięki temu Mac będzie działał szybciej.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz