Mail na Mac i IPhone nie synchronizuje folderu „Wysłane”

Jeżeli używamy poczty utrzymywanej na zewnętrznym serwerze pocztowym (np. nazwa, ovh, home) w aplikacji Mail na komputerze Mac albo telefonie iPhone, zdarza się że folder „Sent” /„Wysłane” nie synchronizuje się poprawnie. Dzieje się to dla tego, że iPhone używa standardowo folderu „Sent” do synchronizacji wysłanych wiadomości, podczas gdy Mail na Mac’u używa folderu „Wiadomości Wysłane” lub „Sent Messages”. Musimy więc doprowadzić do sytuacji w której obie wersje oprogramowania w naszych urządzeniach będą używały jednego / wspólnego folderu do synchronizacji wiadomości wysłanych. Niestety, iPhone nie pozwala nam zmienić ustawień wysyłanych wiadomości, możemy to natomiast zmienić w przypadku wersji programu Mail na komputerach Mac.

Synchronizacja „Sent” – od czego zacząć ?

Jeśli doszło do sytuacji w której wysłane przez nas wiadomości znajdują się w dwóch różnych folderach („Sent” oraz „Wiadomości wysłane”), musimy przenieść je wszystkie do jednego / wspólnego dla obu urządzeń folderu. Jak już wspominaliśmy powyżej, iPhone nie daje nam możliwości zmiany ustawień, będziemy więc  dążyć do sytuacji w której wysłane wiadomości znajdą się w folderze „Sent”. Aby to zrobić musimy zalogować się do naszej poczty przez hosting na którym się ona znajduje. Następnie przechodzimy do folderu „Wiadomości wysłane”, zaznaczamy wszystkie wiadomości i przenosimy je do folderu „Sent” znajdującego się poniżej.

Mail na Mac i IPhone nie synchronizuje folderu „Wysłane”
Mail na Mac i IPhone nie synchronizuje folderu „Wysłane”

Mail na Mac i iPhone nie synchronizuje folderu „Wysłane” – jak zmienić ustawienia na Mac

Kolejny krok to zmiana ustawienia oprogramowania Mail w taki sposób, aby program podczas wysyłania wiadomości umieszczał je automatycznie w folderze „Sent” a nie  standardowo w folderze „Wiadomości wysłane”. Aby to zrobić uruchamiamy ustawienia kont, przechodzimy do zakładki postępowanie, a następnie przy elementach wysłanych, wybieramy z listy pozycję „Sent”. W ten sposób zmieniamy ustawienia aplikacji Mail, tak aby każda wysłana wiadomość  zapisywana była domyślnie w folderze „Sent”. Dzięki temu wysłane wiadomości będą mogły synchronizować się pomiędzy komputerem Mac i iPhonem.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook