Zainicjowano logowanie Apple ID

Kontrola logowań do systemu Apple jest jedną z podstawowych funkcji w systemie operacyjnym iOS. Nierzadko na początkach korzystania z urządzeń Apple użytkownik może zobaczyć komunikat: "Zainicjowano logowanie Apple ID".  Taki komunikat na telefonie oznacza, ze została podjęta próba zalogowania się przez przeglądarkę internetową. Jeśli system Apple ID nie rozpozna twojego urządzenia, np. widzi je pierwszy raz to poinformuje odpowiednim komunikatem.

Dzięki powiadomieniom użytkownicy Apple mogą cieszyć się bezpieczeńśtwem swojego konta. Automatyczne komunikaty i kontrola logowań to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim kwestia zabezpieczeniea danych. Warto pamiętać o cyberbezpieczeństwie, o którym pisaliśmy nieco wcześniej. Dlatego przyjrzymy się komunikatowi i logowaniu z różnych urzadzeń - dziś od strony iPhone'a.

Zainicjowano logowanie Apple ID

Zainicjowano logowanie Apple ID- co robić?

  • Najprawdopodbniej system Apple nei zna urządzenia, zktóego sięlogujesz. Nie musisz podejmować żadnych interwencji.
  • Jeśli Ty logujesz się z innego urzadzenia - kliknij pod komunikatem "ZEWALAJ"
  • Jeśli nie logujesz się w momencie wyświetlenia komunikatu - koniecznie sprawdź, czy ktoś nie próbuje dostać się do Twojego konta.
  • Jeśli wykryjesz obce logowanie - natychmiast zmień hasło do Apple ID. Pisaliśmy o odzyskiwaniu i zmianach hasła w jednym z poprzednich artykułów.

Zalety bieżącego aktualizowania iPhone'a

śliPo otworzeniu komunikatu użytkownik widzi pełną jego treść, zawierającą informację jakie ID jest używane, przez jakie oprogromowanie i w jakiej lokalizacji. Należy pamietać, z epołóżenie jest podawane w przybliżeniu. Jeśli masz pewność, że to Ty logujesz się i wyłącnzie Ty, lub osoba zaufana możesz kliknąć "POZWÓL". W ten sposób dasz pozwolenie na wejście na Twoje konto Apple i zobaczenie jesgo zawartości oraz ustawień. Pamiętaj, ze djaąć dostęp osobie nieuprawnionej narazisz swoje dane na wyciek,a w konsekwencji np. naliczenie opłąt za zakup aplikacji.

Zainicjowano logowanie Apple ID

Pamiętaj ponadto o bezpieczeńśtwie systemu iOS na iPhonie. Tutaj również użytkownikcy otrzymują proste powiadomienia o dostępnych aktualizacjach, a sam proces instalacji odbywa się bez konieczności angażowania się w złożone czynności. Wystarczy potwierdzić aktualizację do wykonania, a następnie umożliwić urządzeniu spokjne załadowanie danych i ponowne uruchomienie się. Instrukcję i informacje o aktualizacjach za pomocą powiadomień opisaliśmy w artykule Aktualizacja iPhone.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook