Cyberbezpieczeństwo

Odzyskanie hasła przez iPhone

Dostęp do komputera, tak prywatnego jak i firmowego jest sprawą poważną, a zatem wymagającą należytego potraktowania tematu. Podobnie skrzynki e-mail. Również dysk w chmurze, lub prywatny dysk zewnętrzny. Przykłady danych które trzeba chronić w Sieci można przytaczać bez końca. Dostęp do konta bankowego, czy menadżera przesyłek pocztowych. Wszystko pełne danych teleadresowych, zdjęć, plików, informacji tekstowych, lokalizacji GPS. Aby dane użytkowników nie wpadły w niepowołane ręce należy zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo. O danych tak wrażliwych jak PESEL w portalu urzędowym, e-puapie, elektronicznych skrzynkach podawczych do Sądów i podobnych nie wspominając.

Cyberbezpieczeństwo w definicji

Pojęcie to dotyczy technologii, procesów i praktyk zaprojektowanych w celu ochrony bezpieczeństwa sieci informatycznych, ale również urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem.

W dobie powszechnej cyfryzacji i tworzenia cyfrowej kopii naszego świata i życia każdego kto miał kiedykolwiek styczność z komputerem cyberbezpieczeńśtwo jest szczególnie ważne. Ponieważ organizacje rządowe, wojskowe, korporacje, przedsiębiorcy, a nawet placówki medyczne zbierają, przetwarzają i przechowują ogromne ilości danych.

Istotna ich część zwykle stano dane wrażliwe, niezależnie od tego, czy jest to własność intelektualna, dane osobowe. W przypadku danych, za przechowywanie których odpowiada dany podmiot, dostęp  nieupoważniony może mieć bardzo negatywne skutki

Cyberbezpieczeństwo

Niemniej, jak pisaliśmy na wstępie,ważne jest cyberbezpieczeństwo danych na prywatnych urządzeniach. Nikt z prywatnych użytkowników nie chciałby aby jego pliki, prace, dane wyciekły z dysku,jak również chmury.

Antywirus dla MacBooka

Pierwszą barierą cyberbezpieczeństwa jest hasło.

Aby utrudnić, a często uchronić nasze dane przed niepowołanym dostępem przede wszystkim stosowane są różnego rodzaju hasła. Zarówno przy logowaniu do poczty, jak i kont bankowych, aż wreszcie można je spotkać przy wypakowywaniu skompresowanych folderów. Ale jak stworzyć bezpieczne hasło? Warto poznać metody tworzenia bezpiecznych haseł, chociaż należy pamiętać że żadne hasło nie daje 100% bezpieczeństwa. Na cyberbezpieczeństwo ma wpływ wiele czynników. Głównie zachowanie użytkownika w Sieci. Przechowywanie nieszyfrowanych danych i maili, odwiedzanie niebezpiecznych stron, przechowywanie haseł w dostępnych miejscach, a nawet w pamięci przeglądarki sprzyja obniżaniu bezpieczeńśtwa danych. Na bezpieczeństwo ma też wpływ to, jak obsługujemy Macbooka i jakie mamy zabezpieczenia systemowe. Dlatego też, na koniec wpisu zapraszamy Państwa na kursy obsługi Mac OS oraz poszczególnych modeli Macbooków i sprzętu Mac. Warto poznać metody obsługi Mac OS, aby zadbać o bezpieczeństwo cennych danych i bezcenny spokój użytkownika.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook