You are currently viewing Dlaczego instalować Windowsa na Mac?

Dlaczego instalować Windowsa na Mac?

Dlaczego instalować Windowsa na Mac?

Warto zaznaczyć że na początku to hakerzy uczynili możliwym zainstalowanie Windowsa na Macku. Dopiero potem Apple wypuściło specjalny, oficjalny dodatek - Boot Camp. Pomimo tego wielu ludzi nadal nie rozumie potrzeby instalowania Windowsa na komputerze typu mac. Po co kupować macka (droższy komputer) aby potem zainstalować na nim Windowsa - który jest uważany przez wielu przez gorszy system?

1. Aplikacje tylko dla Windows

Istnieje wiele aplikacji, szczególnie tych biznesowych lub związanych z architekturą czy nauką które są dostępne tylko dla MacOS. Wielu użytkowników macków twierdzi że nie potrzebowali by pc-ta jeśli mogliby odpalać ich najważniejsze programy na Macku.
Przewidywania na przyszłość związane z tym problemem nie są jednoznaczne. Wielu twierdzi że w końcu twórcy oprogramowania stworzą odpowiednie wersje programów na mac, niestety jest też liczna grupa, która twierdzi że skoro wielu Mackowców i tak używa ich programów na Mackach z zainstalowanym Windowsem to nie ma sensu pisania odpowiednich wersji programów.

2. Gry

Podobnie jak z programami użytkowymi wiele gier działa tylko pod Windows. I podobnie jak w przypadku programów użytkowych wielu wydawców nie widzi sensu pisania specjalnych wersji swoich gier skoro użytkownicy mogą zainstalować sobie Windowsa. Dodatkowym problemem jest częstsze późniejsze wydawanie tytułów dla mac w stosunku do ich windowsowych wersji. Takie opóźnienia często przekonują użytkowników do instalacji windowsa na macku.

3. Aplikacje online.

Pewne aplikacje dostępne za pomocą sieci internet działają tylko z Windows. Często są to aplikacje korporacyjne lub związane z nieruchomościami lub bankowością. W takich przypadkach często wygodniejsze jest zainstalowanie wirtualnej maszyny z Windowsem i za pomocą takiego programu korzystanie z aplikacji online. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli resetować komputera aby uruchomić Windows.

4. Testowanie aplikacji lub stron www.

Każdy kto tworzy strony internetowe wie że wyglądają one inaczej na Internet Explorerze niż w np. Safari. Dlatego jeżeli tworzymy lub projektujemy stronę na macku może się okazać konieczne przeglądanie owoców swojej pracy na Windows. Tutaj podobnie jak w przypadku aplikacji online warto skorzystać z maszyny wirtualnej która pozwoli nam szybko sprawdzać owoce swojej pracy?

5. Wygląd

Są również klienci którzy twierdzą że design komputerów jest po prostu ładniejszy, ale jako system operacyjny wolą Windowsa. W takim przypadku najlepiej użyć rozwiązania opierającego się na Boot Campie - system Windows będzie uruchamiał się domyślnie.

Grandkom świadczy usługę instalacji sytemu Windows na Mac za pomocą obydwu rozwiązań. W razie zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz