You are currently viewing Dostęp do plików w iCloud. Otwieranie plików innymi programami.

Dostęp do plików w iCloud. Otwieranie plików innymi programami.

Dostęp do plików w iCloud.

Otwieranie plików innymi programami

Przeglądanie plików w iCloud i otwieranie innymi programami niż Apple.

iCloud apple

Jednym z największych problemów iCloud jest to że wszystkie dokumenty są ukryte wewnątrz OS X i są dostępne tylko z programów Apple lub aplikacji, które bezpośrednio synchronizują się z iCloud.  Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich swoich plików w iCloud polecam Plain Cloud. Program ten jest darmowy i zapewnia dostęp do plików znajdujących się w iCloud wliczając zapisane stany gry (sejwy), ustawienia synchronizacji i dokumenty. Z programu możesz otworzyć swoje pliki dowolną aplikacją.

Można również ustawić iCloud aby działał podobnie do DropBox'a tworząc folder do synchronizacji. Aby to zrobić należy wpisać następującą komendę w terminalu:

ln -s ~/Library/Mobile\ Documents ~/Desktop/SyncFolder

To utworzy folder na pulpicie z plikami z iCloud. Można będzie wrzucać do niego pliki jak do normalnego katalogu oraz wyszukiwać w nim potrzebne pliki.

Niezależnie od wybranej metody uzyskasz dostęp do ukrytych plików.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz