You are currently viewing Dysk sieciowy dla mac i Time Machine – konfiguracja.

Dysk sieciowy dla mac i Time Machine – konfiguracja.

Dysk sieciowy dla mac i Time Machine – konfiguracja

Konfigurujemy dyski sieciowe dla Mac i Time Machine. Dzięki naszej pomocy nasi klienci mogą zacząć wykorzystywać zalety pracy z dyskiem sieciowym. Dysk sieciowy może być zakupiony w formie gotowego rozwiązania lub może wymagać dołączenia do niego jeszcze samych dysków. Ceny dysków sieciowych wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Dysk sieciowy dla mac

Dysk sieciowy dla mac i Time Machine - Konfiguracja: Zalety.

Dzięki zastosowaniu dobrze działającego dysku sieciowego można wyeliminować bieganie po biurze z Pendrive'ami czy płytami CD w celu przeniesienia danych z jednego komputera na drugi. Dobrze skonfigurowany dysk sieciowy będzie widoczny w systemie jako jeszcze jeden dysk na którym można pracować. Dyski sieciowe mogą być również zabezpieczeniem danych na których pracujemy każdego dnia. W przypadku komputerów Mac wykorzystywany jest Time Machine. Dzięki temu w przypadku awarii, uszkodzenia lub kradzieży sprzętu znajdziemy nasze dane na innym dysku. Jeśli skonfigurowany został odpowiedni dostęp to dysk sieciowy może zapewniać dostęp do danych nawet poza siecią lokalną.

Dysk sieciowy dla mac i time machine - Konfiguracja: Możliwości.

Dyski sieciowe zapewniają możliwość przechowywania danych. Ich główną cechą z punktu widzenia użytkownika jest pojemność. Obecnie pojemność dysków sieciowych mierzona jest w Terabajtach czyli tysiącach Gigabajtów. Innymi ważnymi funkcjami jest prędkość działania, ilość dysków jakie są obsługiwane i współpraca z zewnętrznymi systemami przechowywania danych (ftp czy chmura). Bardzo ważnym pytaniem dla posiadaczy komputerów Mac jest: Czy ten dysk sieciowy obsługuje Time Machine. Nie wszystkie dyski mają taką możliwość. Dysk sieciowy po skonfigurowaniu powinien być dostępny zarówno z komputerów stacjonarnych (iMac, Mac Pro, Mac mini) czy przenośnych (MacBook, MacBook Pro, MacBook Air). Na życzenie klienta dysk sieciowy może być tak skonfigurowany aby wszystkie dane lub ich część była dostępna poza siecią lokalną. Dzięki temu zapewniony zostanie dostęp do plików z domu czy w delegacji.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz