You are currently viewing Gładzik problem

Gładzik problem

Gładzik problem

Gładziki w MacBook lub MacBook Air miewają dwa rodzaje problemów:

1. nie klikają.

2. klikają cały czas.

Problem pojawia się od razu po włączeniu lub dopiero po pewnym czasie. Przyczyną najczęściej jest uszkodzenie mechaniczne MacBooka. Czasami jest to bateria, która przez usterkę zaczyna zwiększać swoją objętość powodując oddzielenie elementów gładzika od siebie. Inną przyczyną awarii gładzika jest złe uziemienie sprzętu które powoduje jego niepoprawne działanie. Jeśli przyczyną jest bateria zwiększająca swą objętość to problem jest pilny. Taka bateria może puchnąć coraz bardziej odsuwając od siebie podzespoły MacBook Pro lub MacBook Air. Może to spowodować nawet ich pęknięcie. W wyjątkowych przypadkach bateria może ulec pęknięciu co może spowodować zalanie płynem z baterii pozostałych podzespołów Mac'a

Czasowym rozwiązaniem problemu może być zastosowanie zewnętrznej myszki. Myszka Magic Mouse pozwoli na dalsze wykorzystywanie dodatkowych funkcji gestów zapewnianych przez system OS X. Każda inna myszka również będzie działać z systemem OS X. Należy jednak pamiętać że dodatkowe funkcje gestów nie będą dostępne.

Aby naprawić ten problem sugeruję się oddanie sprzętu do serwisu gwarancyjnego (jeśli komputer nadal podlega gwarancji). Jeśli MacBook pro lub MacBook Air nie jest już na gwarancji należy go oddać do innego serwisu.

Gładzik

W Macach touchpad jest zwany gładzikiem. Gładzik w komputerach MacBook Pro i MacBook Air jest bardzo użyteczny głównie ze względu na funkcję gestów jaka jest zawarta w systemie OS X. Gesty te pozwalają między innymi na:

  1. Przewijanie stron (w górę i dół).
  2. Powiększanie elementów strony.
  3. Przesuwanie stron na boki.
  4. Zmienianie aktualnie przeglądanych zakładek.
  5. Obracanie obiektów o 360 stopni.
  6. Szybkie kartkowanie dokumentów.
  7. Szybki dostęp do uruchamiania programów.
  8. Szybki zoom do wybranego elementu strony.
  9. Szybki dostęp do Mission Control.
  10. Zmiana aktualnie wyświetlanej aplikacji pełno ekranowej.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz