You are currently viewing Instalowanie MacOS Mojave na niewspieranych urządzeniach.

Instalowanie MacOS Mojave na niewspieranych urządzeniach.

Instalowanie MacOS Mojave

na niewspieranych urządzeniach.

Apple uniemożliwia nam zainstalowanie MacOS Mojave na nie przeznaczonych dla niego urządzeń. Jednak dzięki odpowiednim programom jesteśmy w stanie obejść ograniczające nas bariery. W poniższym artykule wyjaśnimy jak to zrobić.

Przygotowania:

Aby zainstalować MacOs Mojave na starszych i niewspieranych Macach będziemy potrzebowali kilku rzeczy. Najważniejszą z nich będzie program umożliwiający zainstalowanie Mojave na naszym urządzeniu oraz dysk zewnętrzny (pendrive) o pojemności co najmniej 16GB no i oczywiście nasze urządzenie. Pierwszym krokiem będzie pobranie programu „macOS Mojave Patcher Tool for Unsupported Macs” oraz zainstalowanie go na naszym urządzeniu. Następnie za pomocą narzędzia dyskowego sformatujemy nasz dysk zewnętrzny do formatu OS X Extended (Journaled) aby można było utworzyć dysk z którego jesteśmy w stanie zainstalować system. Otwieramy nasz program który znajduje się w aplikacjach i za jego pomocą pobieramy instalator MacOS Mojave. Wybieramy nasz dysk zewnętrzny i następnie weryfikujemy wersje instalatora. Wybieramy nasz wcześniej sformatowany dysk.

Instalowanie MacOS Mojave na niewspieranych urządzeniach.

 

Instalacja:

Gdy nasz instalator będzie gotowy restartujemy nasze urządzenie i w momencie jego ponownego uruchamiania przytrzymujemy przycisk Option. Na ekranie pojawi nam się wykaz dysków w którym wybieramy nasz dysk zewnętrzny na którym znajduje się nasz instalator. Następnie za pomocą Narzędzia dyskowego formatujemy dysk na którym chcemy zainstalować system. Gdy już go sformatujemy wybieramy go jako dysk docelowy dla naszego nowego systemu. Gdy system się zainstaluje wyłączamy komputer i uruchamiamy go ponownie przytrzymując przycisk Option wybieramy nasz dysk i za pomocą narzędzia macOS Post Install wybieramy wersję naszego urządzenia aby dostosować system do naszego urządzenia. Wybieramy dysk na którym został zainstalowany nasz system i przechodzimy dalej. Później klikamy przycisk Reboot. Po tym komputer automatycznie uruchomi się ponownie po czym możemy cieszyć się nowym systemem na naszym urządzeniu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz