You are currently viewing iPhone i internet za granicą

iPhone i internet za granicą

iPhone i internet za granicą

iphone internet za granicą

Jeśli właśnie wylądowałeś na lotnisku w obcym kraju i zastanawiasz się jak najszybciej wyłączyć internet komórkowy w swoim telefonie zanim internet zacznie generować Ci gigantyczny rachunek to najprostszym sposobem jest tryb lotniczy.
Włącz tryb lotniczy i spokojnie przeczytaj dalszą część tego artykułu:

Oto spis rzeczy, które możesz zrobić aby spokojnie i wygodnie używać iPhone'a za granicą:

1.Wyłącz dane z sieci komórkowej - jeśli nie chcesz mieć dużego rachunku telefonicznego.
Aby to zrobić:

Oto krótki film pokazujący jak to zrobić:

Ustawienia -> Ogólne -> Sieć -> Roaming danych (wyłącz tą opcję aby nie móc korzystać z internetu komórkowego za granicą)

Dodatkowo dla pewności, niektórzy użytkownicy wyłączają internet komórkowy całkowicie. Aby to zrobić:

Ustawienia -> Ogólne -> Sieć -> Dane sieci kom. (wyłącz tą opcję aby nie mieć internetu komórkowego w telefonie)

Dodatkowym zabezpieczeniem jest również zmiana częstotliwości pobierania danych przez telefon (w tym maili) na ręczne pobieranie:
Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> pobieraj nowe dane (Wyłącz opcję push, oraz zmień częstotliwość Fetch na "ręcznie")

Wifi:

Korzystaj z wifi, które znajdziesz w hotelu lub restauracjach. Pobierz coś na telefon jeśli chcesz przeczytać to później. Jeśli jest to strona www to pobierz odpowiednie aplikacje aby zapisać je do późniejszego przeczytania (tryb offline).1

Mapy:

Najwygodniejszym rozwiązaniem (płatnym na ogół) jest znalezienie aplikacji z mapami okolicy, w której jesteś. Takie aplikacje na ogół pobierają takie mapy do pamięci telefonu i można z nich korzystać bez połączenia internetowego (lokalizacja działa w większości z nich). Tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z takich aplikacji jak OpenMaps lub Galileo Offline Maps. Aplikacje takie pozwalają na pobranie map do trybu offline aby móc używać je poza hotelowym wifi.

Maile:

Jeśli już zmieniłeś częstotliwość pobierania danych na ręczną i wyłączyłeś internet komórkowy to sugerujemy następujące zmiany:
Ustaw maile tak aby iPhone pobierał ich jak najwięcej i aby jak najwięcej z każdego maila było dostępnego w trybie offline:
-> Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> Pokaż ostatnich 100 lub 200 wiadomości
-> Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> Podgląd ustaw na 5 wierszy - czasami podgląd to będzie wszystko co zobaczysz z maila.

Rss:

Ustaw swoje czytniki rss tak aby pobierały jak najwięcej danych w tryb offline. W ten sposób będziesz mógł

Muzyka:
Jeśli korzystasz z aplikacji do strumieniowania muzyki to przygotuj się na to wcześniej i wgraj sobie muzykę w offline czyli pobierz ją na telefon. Polecam natywną aplikację do słuchania muzyki oraz kilka innych playerów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz