You are currently viewing Jak usunąć aplikację z iPhone

Jak usunąć aplikację z iPhone

Jak usunąć aplikację z iPhone

Jak usunąć aplikację z iPhone?

iPhone należy do telefonów w których bardzo łatwo zainstalować aplikację. Ale jak usunąć aplikację z iPhone? Aplikacje w iPhone pojawiają się tylko z jednego źródła - App Store. Niestety nie można znaleźć tam informacji o tym jak usunąć aplikację.

Oto krótki film o tym jak usunąć aplikację z iPhone:

jak usunąć aplikację z iphone

Jak usunąć aplikację z iPhone? Jest na to tylko jeden sposób. 

Aby usunąć aplikację z iPhone należy przytrzymać palec na dowolnej aplikacji. Po chwili aplikacje (ikony aplikacji) powinny zacząć się trząść dodatkowo powinny pojawić się znaczki "x" w prawym górnym rogu. Teraz możemy nacisnąć na ten "x" i aplikacja zostanie usunięta.

Co jeszcze można zrobić za pomocą tego przytrzymania?

Jeśli chcemy możemy też poprzesuwać aplikacje. Aby to zrobić wystarczy po wprowadzeniu aplikacji w trzęsienie się, przytrzymać je palcem i przesunąć ten palec w inne miejsce. Ikona aplikacji powinna przesunąć się razem z naszym palcem.

Drugą rzeczą jaką możemy zrobić w czasie trzęsienia się ikon jest uporządkowanie ich za pomocą folderów. Jeśli jeszcze nie mamy folderu to należy wykonać następujące kroki: Przyciskamy ikonę (dowolną) palcem, tak aby zaczęła się trząść. Następnie kładziemy palec na ikonie i przesuwamy na drugą ikonę, która ma być z wybraną przez nas ikoną w folderze. iPhone powinien umieścić te ikony w jednym folderze podpowiadając nazwę tego folderu. Nazwa folderu oczywiście może zostać zmieniona. Jeśli mamy już istniejący folder należy: przytrzymać ikonę tak aby zaczęły się trząść. Przesunąć ikonę na istniejący folder aby ikona pojawiła się w jego wnętrzu.

Jak usunąć aplikację z iPhone i inne popularne problemy:

Force touch, 3d touch

W nowszych modelach telefonów jest dostępna opcja 3d touch (force touch). Te ekrany wyposażone są w czujnik nacisku więc zarządzanie aplikacjami jest w nich trochę trudniejsze. Jeśli przyciśniemy aplikację mocno to wyskoczą nam dodatkowe opcje - zamiast wywołania efektu trzęsących się ikon.

Przesuwanie między ekranami

Jeśli chcemy przesunąć aplikację z jednego ekranu na drugi to musimy wykonać dość precyzyjną czynność. Należy przesunąć ikonę do krawędzi ekranu i poczekać chwilkę. Jeśli zrobimy to odpowiednio blisko krawędzi to ekran zostanie przesunięty.

Wyjmowanie z folderu. 

Aby wyjąć aplikację z folderu należy postępować podobnie do przesuwania ikon między ekranami. Najpierw należy wprowadzić ikonę (aplikację) w stan drżenia a następnie przesunąć ją do krawędzi ekranu. Folder powinien zostać zminimalizowany i powinniśmy zobaczyć pozostałe foldery lub ikony. Jeśli puścimy ikonę tutaj to zostanie ona przeniesiona poza wybrany przez nas folder.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz