You are currently viewing Jak wybrać firmę do opieki informatycznej?

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej?

  • Post author:
  • Post category:Opieka

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej?

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej? 

W większości firm komputery grają obecnie bardzo ważną rolę. Aby komputery działały sprawnie trzeba się nimi dobrze opiekować.

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej? Co to jest outsourcing IT?

Obecnie usługi IT to pojęcie prawie tak szerokie jak usługi lekarskie. Dlatego bardzo często opłaca się zatrudnić firmę outsourcingową która dzięki zatrudnianiu wielu specjalistów będzie mogła najtaniej realizować potrzeby informatyczne zleceniodawcy.

Jest to trochę podobne do sytuacji gdy posiadamy 3-4 samochody. Możemy zatrudnić do nich mechanika który będzie o nie dbał. Niestety nie wielu mechaników może zająć się wszystkim rodzajami problemów związanych z samochodami. Nie zawsze będzie też praca na pełen etat dla naszego mechanika. Jeśli zamiast zatrudniania mechanika podpiszemy umowę z serwisem samochodowym to będziemy mogli oszczędzić oraz będziemy mieli gwarancję że któryś z mechaników zatrudnionych w tym serwisie będzie wiedział jak rozwiązać nasz problem.

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej? Ile kosztuje opieka informatyczna?

Cena usług informatycznych zależy najczęściej od ilości komputerów, ilości i sprzętu informatycznego, maksymalnego czasu reakcji na usterkę oraz od ilości czasu jaki chcemy aby firma informatyczna spędzała w naszej firmie.

Dla mikro przedsiębiorstw zatrudniających kilku pracowników można taką usługę informatyczną znaleźć już od 300zł netto miesięcznie.

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej? Jak rozmawiać z firmą informatyczną i o co pytać?

1.   Po pierwsze nie należy się przejmować brakiem technicznego żargonu. W końcu to właśnie oni są informatykami. Najlepiej jak najdokładniej opisać pracę w biurze, obieg dokumentów, cykle życia w biurze. Dobra firma informatyczna na tej podstawie powinna być w stanie oszacować potrzeby klienta. Jeśli nie wiemy jaki sprzęt mamy w firmie lub jakiego oprogramowania używamy to nie wstydźmy się tego - po prostu pokarzmy przyszłym informatykom na czym pracujemy.

2.   Warto zapytać oczywiście o to od jakiego czasu firma jest na rynku oraz o to jakie ma referencje od dotychczasowych klientów.

3.   Dobrze jest też ustalić jakimi możliwościami przerobowymi dysponuje firma. Jedną z głównych zalet zewnętrznej opieki informatycznej powinna być możliwość nagłego wzrostu ilości roboczo godzin (wygodne jest przecież wykonanie 48 godzin pracy w jeden dzień jeśli praca jest bardzo ważna dla firmy).

4.   Wygodne dla obydwu stron jest ustalenie już na początku współpracy czy firma będzie obsługiwana stale przez jednego pracownika czy przez kilku.

5.   Jeśli znamy nasze potrzeby informatyczne to oczywiście możemy o nie zapytać. Możemy też spróbować ustalić już na pierwszej rozmowie co będzie a co nie będzie wchodzić w zakres opieki informatycznej - choć często jest to dopracowywane w czasie pierwszego miesiąca współpracy.

6.   Zaskakująco jedną z najważniejszych cech informatyka jest jego komunikatywność. Jeśli nie będziemy się w stanie dogadać z firmą informatyczną to będzie to nasz największy problem.

Jak wybrać firmę do opieki informatycznej? Zabezpiecz się!

Wielu ludziom wydaje się że wydawanie stałej miesięcznej kwoty co miesiąc to strata pieniędzy. Są dwie rzeczy które można zrobić aby to poprawić:

1.   Należy spróbować oszacować ile jest warte bezpieczeństwo danych i komputerów w naszej firmie. Można sobie wyobrazić co by się stało jeśli nagle jeden komputer uległby poważnej awarii. Ile kosztowałoby nas odtworzenie utraconej pracy? Ile kosztowała by wymiana komputera? W uniknięciu takich wydatków pomoże nam firma informatyczna.

2.   Poprośmy firmę informatyczną o przedstawianie nam wykazu godzin dzień po dniu na co były przeznaczane godziny przewidziane w abonamencie opieki informatycznym. To pomoże nam dobrze kontrolować wydatki lub ewentualnie je obniżyć.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook