You are currently viewing Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? iMessage, Facebook, Outlook

Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? iMessage, Facebook, Outlook

Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? iMessage, Facebook, Outlook

Automatyczne powiadamianie o przeczytaniu wiadomości może być źródłem wielu problemów. Dlatego dobrze wiedzieć gdzie można wyłączyć te opcje. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze formy komunikacji cyfrowej oraz metody jak zadbać w nich o swoją prywatność. Dodatkowo często automatyczne powiadamianie o przeczytaniu może wprowadzić w błąd gdy tylko doszło do chwilowego otwarcia wiadomości bez jej faktycznego przeczytania.

Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? Wiadomości / iMessage

Problem z potwierdzeniem przeczytania wiadomości pojawia się gdy nie mamy potrzeby pokazywania komukolwiek, że przeczytaliśmy od niego wiadomość. Na szczęście bardzo łatwo można wyłączyć tą opcję.

Żeby wyłączyć potwierdzenie przeczytania wiadomości na iPhone lub iPad należy wejść w Ustawienia, następnie Wiadomości i odznaczyć opcję Potwierdzaj odczytania.

Aby wyłączyć tą opcję na urządzeniu z Mac Os X na pokładzie należy otworzyć Wiadomości, w Menu Barze odnaleźć zakładkę Wiadomości przejść do Preferencje i odznaczyć Potwierdzaj odczytanie.

Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? Facebook

Wyłączenie potwierdzenia przeczytania dla Facebooka jest łatwe na przeglądarkach internetowych na PC i Mac, jednak dla aplikacji Wiadomości(Messenger) nie ma takiej możliwości.

FBUnseen: rozszerzenie przeglądarki Chrome wyłącza potwierdzenia przeczytania wiadomości.

Unseen: aplikacja Facebook, po instalacji wyłącza potwierdzenia przeczytania wiadomości.

Adblock Plus: jest możliwość blokowania potwierdzeń przeczytania wiadomości, aby to zrobić należy dodać link z linijki niżej na listę blokowania

facebook.com/ajax/mercury/change_read_status.php$xmlhttprequest

Jak wyłączyć powiadomienie o przeczytaniu wiadomości? Outlook.

Ta opcja jest domyślnie wyłączona, jeśli jednak w jakiś sposób została przez użytkownika włączona bardzo łatwo ją wyłączyć.

Przejdź do Opcji, Mail, następnie na dole znajduje się sekcja Śledź tutaj należy zaznaczyć opcję Nigdy nie wysyłaj potwierdzenia przeczytania wiadomości.

Prezentowane powyżej sposoby na to jak wyłączyć powiadamianie o przeczytaniu wiadomości obejmują tylko najpopularniejsze formy komunikacji cyfrowej. W pozostałych programach, aplikacjach lub serwisach również powinny być możliwości wyłączenia tych automatycznych powiadomień. Najczęściej znajdują się one w ustawieniach programów lub prywatności w tych programach.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma jeden komentarz

  1. Natalia

    Mam pytanie odnośnie imessage. Wysyłając wiadomość ( nie używam numeru tylko apple ID ), nie pojawia mi się informacja o dostarczeniu wiadomości. Jednakże wiadomość nadal wyświetla się na niebiesko. Czy to oznacza, że wiadomość została dostarczona?

Dodaj komentarz