You are currently viewing Mac drukarka sieciowa: podłączenie i dodawanie drukarki.

Mac drukarka sieciowa: podłączenie i dodawanie drukarki.

Mac drukarka sieciowa: podłączenie i dodawanie drukarki

Mac drukarka sieciowa - podłączenie i dodawanie drukarki:

Drukarki sieciowe do działania potrzebują zasilania i podłączenia do sieci LAN lub WLAN. Obecnie dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowych można podłączyć drukarkę do naszej sieci nawet bez użycia przewodu RJ45. Rozwiązanie bezprzewodowe jest trochę mniej stabilne ale może okazać się nieocenione w przypadku gdy najwygodniejszym miejscem dla drukarki jest miejsce pozbawione dostępu do gniazdka LAN, a prowadzenie przewodu po podłodze jest mało estetyczne. Podłączenie drukarki wiąże się oczywiście z konfiguracją samej drukarki (między innymi podłączenie drukarki do sieci przewodowej lub bezprzewodowej) oraz dodaniem jej na poszczególnych komputerach pracujących w sieci.

Mac drukarka sieciowa

Mac drukarka sieciowa - zalety

Podłączenie i dodawanie drukarki sieciowej ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest oszczędność. Drukarka sieciowa może obsługiwać wiele komputerów mac i pc. Dzięki temu nie trzeba kupować drukarki dla każdego komputera, który chciałby korzystać z drukarki. Nie ma też potrzeby przesyłania dokumentów do komputera który jest podłączony pod drukarkę za pomocą przewodu USB. Drukarki sieciowe są również na ogół bardziej wydajne. Oznacza to że koszt wydrukowania jednej strony jest znacznie niższy na zwykłej drukarce do zastosowań domowych. 

Osobnym elementem jest możliwość skanowania dokumentów. Moduł skanera może być tak skonfigurowany aby zeskanowane dokumenty pojawiały się na wybranym komputerze (mac lub pc) w jego konkretnym folderze, na dysku sieciowym skąd właściciel będzie mógł pobrać sobie zeskanowany dokument lub dokumenty zeskanowane mogą być od razu wysyłane mailem do wybranego odbiorcy.  

Mac drukarka sieciowa - wady

Niestety podłączenie i dodawanie drukarki sieciowej ma również wady. Istnieją z sytuacje gdy drukarka sieciowa obsługuje tak wiele komputerów że znajduje się w znacznej ilości od niektórych z nich. Łatwo jednak zauważyć że oznacza to duże oszczędności w ilości kupionych drukarek.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz