You are currently viewing Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej

Podłączanie i dodawanie drukarek sieciowych w firmach czy u klientów indywidualnych to jedna z naszych usług. Dzięki skorzystaniu z drukarki sieciowej każdy komputer w biurze będzie mógł wydrukować pożądane dokumenty bez podłączania do niego kabli od drukarki. Konfiguracja drukarki sieciowej polega na takim ustawieniu samej drukarki oraz komputerów pracujących w sieci aby korzystanie z drukowania było możliwe oraz aby odbywało się ono bezproblemowo. Drukarki sieciowe produkowane są przez większość firm produkujących drukarki. Najpopularniejsze marki drukarek to Xerox, Brother, Canon, Epson, Hp czy Samsung.

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej: Wygoda i oszczędność.

Dzięki drukarce sieciowej można znacznie poprawić wygodę pracy w biurze. Jedna wydajna i szybka drukarka jest w stanie obsłużyć wiele komputerów znajdujących się w biurze. Wiedząc że w biurze będzie tylko jedna drukarka możemy kupić droższą ale bardzo wydajną drukarkę, która wygeneruje oszczędności w dłuższym okresie czasu.

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej: Skanowanie.

Drukarka sieciowa często zapewnia też możliwość skanowania dokumentów. Dzięki tej funkcjonalności możliwe będzie wprowadzenie do komputera dowolnych papierowych dokumentów. Skanowanie powinno być możliwe zarówno na dysk sieciowy jak i wybrany komputer znajdując się w sieci. 

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej

Mac OS X instalacja i konfiguracja drukarki sieciowej: Przewodowo i bezprzewodowo. 

Drukarki sieciowe mogą być podłączane do sieci za pomocą kabli rj45 lub za pomocą połączenia bezprzewodowego (WLAN). Jeśli połączenie przewodowe jest problemem to można wykorzystać możliwość podłączenia drukarki bezprzewodowo. Należy zwrócić uwagę że niezależnie od tego czy drukarka jest wpięta do sieci za pomocą kabla czy połączenia bezprzewodowego to laptopy (np. MacBook czy MacBook Air) będą mogły drukować dokumenty bezprzewodowo jeśli tylko podłączone są do tej samej sieci bezprzewodowej.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz