You are currently viewing Odzyskiwanie danych Mac

Odzyskiwanie danych Mac

Odzyskiwanie danych Mac

Odzyskiwanie danych Mac. Jak doszło do utraty danych?

Dane zostały przypadkowo usunięte? Ktoś przypadkowo sformatował dysk na którym znajdowały się dane? Czy komputer upadł? Czy może doszło do utraty danych w czasie skoku napięcia w sieci? Wszystkie te sytuacje mogą doprowadzić do uszkodzenia danych zawartych na dysku twardym a przez co do ich utraty.

Odzyskiwanie danych Mac. Co mogę zrobić?

Największym zagrożeniem dla usuniętych danych jest używanie dysku na którym się one znajdują. Jeśli do utraty danych doszło przez to że zostały usunięte to ich odzyskanie nie powinno być dużym problemem. Znacznie większy problem stanowią dane, które zostały usunięte jakiś czas temu i od tego czasu dysk, na którym się one znajdowały nadal był w użyciu. Jeśli użytkownik chce zwiększyć szanse na odzyskanie danych to powinien zaprzestać używać dysku na którym się one znajdowały. Jeśli dane znajdowały się na karcie pamięci lub dysku przenośnym (np. pendrive) to również należy zaprzestać jego używania.

Co można zrobić na przyszłość? Najpewniejszą formą zabezpieczenia danych są automatyczne formy kopiowania plików. Jedną z nich jest time machine. Ważne jest to aby wykonywanie kopii zapasowych odbywało się automatycznie. Jeśli użytkownik będzie zaangażowany na dowolnym etapie wykonywania tych kopii to stanowi to zagrożenie dla całego procesu. Niezależnie od tego czy będzie to time machine czy inny program dysk na który wykonywane są kopie powinien być dostępny cały czas. Sugerowanym rozwiązaniem jest time capsule, ale istnieją też inne, tańsze odpowiedniki.

Odzyskiwanie danych Mac. Sprzęt.

Obecnie stosowane są dwie główne technologie tworzenia dysków twardych. Chociaż jedna z nich jest wykorzystywana nawet przez wojsko amerykańskie to i tak zdarzają się utraty danych nawet na takich dyskach. Niezależnie od tego czy posiadasz iMaca czy Maca mini, lub MacBooka Pro czy Air to i tak dane mogą zostać utracone.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma jeden komentarz

  1. zdalnyadmin

    każdy z nas powinien zabezpieczać sobie informacje
    w chmurze np. w onedrive

Dodaj komentarz