You are currently viewing Przyśpieszamy działanie Macka – część 8

Przyśpieszamy działanie Macka – część 8

Przyśpieszamy działanie Macka – część 8

Mac zwalnia?

Oto spis sposobów służących przyśpieszaniu działania komputerów z logiem jabłuszka. Oto jedna z części poradników jakie zamieściliśmy na naszej stronie.

1.  Dbaj o to aby Twój Mac się nie przegrzewał. Mac zwalnia gdy jego temperatura jest zbyt wysoka. Jeśli będzie mógł się chłodzić właściwie (będzie miał sprawnie działające chłodzenie) to będzie mógł działać z pełną szybkością.

2. Uruchom Maca ponownie aby go przyśpieszyć. Czasami komputery typu Mac (tak jak inne komputery) zbierają różnego rodzaju cyfrowe śmieci w ich RAM'ie. Najszybszą metodą na pozbycie się tego jest ponowne uruchomienie komputera.

3. Wyczyść swojego Macka. Całkiem fizyczne zabrudzenia i różnego rodzaju tłuszcze mogą spowodować łatwiejsze przegrzewanie się Twojego komputera a przez co spowolnić jego działanie.

Mac zwalnia? Instalacja Mac OS

Twój Mac zwalnia?

4. Pamiętaj o tym że szybkość przesuwania kursora myszki można przyśpieszyć.

5. Pamiętaj również że szybkość przesuwania kursora myszki za pomocą trackpada również można przyśpieszyć.

6. Ze względu na właściwości systemu plików na jakim pracuje Twój Mac opłaca się trzymać duże pliki na osobnym dysku - przeznaczonym specjalnie na duże pliki.

7. Wyłącz wszystkie procesy które działają w tle. Pamiętaj aby zabijać tylko te procesy, które znamy.

8. Optymalizacja GarageBand. W ustawieniach tego programu zmień ustawienia optymalizacji czasu. Mniejszy bufor pozwoli na szybsze słuchanie piosenek.

9.  Zablokuj piosenki z GarageBand. Jeśli zablokujesz możliwość wprowadzania zmian we właściwościach piosenek w GarageBand to będą się ładować szybciej.

10. Wyłącz mikser piosenek w GarageBand. Dzięki temu Twój Mac będzie działał szybciej.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz