You are currently viewing Zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

Zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

Zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

Zgubiony iPhone lub iPad.

Twój iPhone lub iPad został zgubiony lub ukradziony? Jeśli przytrafiło Ci się zgubienie iPhone'a lub iPad'a to poniżej znajdziesz listę rzeczy które powinieneś wykonać aby odnaleźć lub zabezpieczyć dane z Twojego telefonu.

1. Wejdź na poniższy adres jeśli usługa znajdź mój iPhone była włączona na Twoim iPhone lub iPad.

https://www.icloud.com - po zalogowaniu się wybierz opcję "znajdź". Tutaj możesz zobaczyć przybliżoną lokalizację swojego zagubionego urządzenia.

skradziony iphone

2. Po wybraniu swojego urządzenia na mapie lub z listy możesz przestawić je w "Tryb utraty"

- Dzięki temu będzie możliwe ustawienie pin kodu na zagubionym urządzeniu.

- Możliwe jest też ustawienia komunikatu dla osoby, która znajdzie Twój telefon.

- Jeśli klikniesz "Tryb utraty" automatycznie zostanie włączona usługa lokalizacji pomagając w znalezieniu Twojego iPhone'a lub iPad'a

3. W niektórych przypadkach sugerujemy  zgłoszenie kradzieży na policję. Numer seryjny swojego iPhone'a lub iPada możesz znaleźć tu:

https://supportprofile.apple.com/

4. Sugerujemy w przypadku podejrzenia kradzieży zgłoszenie tego faktu do operatora i zablokowanie karty sim, aby uniknąć niespodzianek z rachunkiem telefonicznym.

5. Jeśli w iPhone'ie lub iPad'zie znajdowały się ważne dane, które nie powinny wpaść w posiadanie osób trzecich to witryna icloud.com oferuje też możliwość wyczyszczenia zawartości skradzionego urządzenia.

Po wybraniu tej opcji nastąpi całkowite i nieodwracalne usunięcie danych z urządzenia. Jeśli urządzenie zostanie odzyskane to będzie możliwe odtworzenie jego kopii zapasowej z kopii zapasowej z iTunes lub iCloud.

Od iOS7 apple dodało nowe zabezpieczenie: Aby przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych należy znać login i hasło apple id.

Skradziony iPhone.

Dodatkowo sugerujemy zachować numer IMEI w formie papierowej lub gdzieś na komputerze aby w przypadku utraty pudełka iPhone'a można go było odzyskać.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook