5 sposobów na poprawę Docka w Mac OS X

5 sposobów na poprawę Docka w Mac OS X

Dock jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech systemu operacyjnego Apple. Jest nie tylko użyteczny, ale również konfigurowalny. Poniżej przedstawimy 5 sposobów na poprawę Docka w Mac OS X.

Aby dostać się do ustawień Docka wejdź w Apple menu > Dock > Preferencje Docka

1. Minimalizacja okien

Domyślnie okna minimalizują się do Docka swoją własną ikoną, przez co można bardzo szybko zaśmiecić Dock.
Włączenie tej opcji spowoduje minimalizowanie okien do ikony aplikacji, jeśli aplikacja nie jest wyświetlana w Docku na stałe to pojawi się jego ikona.

2. Podświetlenie

Podświetlenie pokazuje która aplikacje jest uruchomiona. Wydaje nam się, że jeśli aplikacja trafia to Docka to znaczy, że jest często używana i nie musi nam o tym przypominać podświetlenie.

3. Aplikacje codziennego użytku

Dock to miejsce dla aplikacji które używamy często. Aplikacje które użyjemy tylko raz, albo bardzo rzadko lepiej uruchamiać z LaunchPada.

4. Rozmiar

Tutaj nie ma reguły, po prostu jeśli Dock jest tak duży, że nachodzi nam na okna aplikacji albo tak mały, że nie trafiamy w aplikację, którą chcieliśmy uruchomić to trzeba zmienić rozmiar.

5. Ukryj Dock

Są różne powody dla których lepiej żeby Dock był niewidoczny np. jeśli robicie zrzuty ekranu albo nagrywacie filmy. Wtedy najlepiej sprawdza się skrót ⌘⌥D

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz