You are currently viewing Blokada stron iPhone

Blokada stron iPhone

Blokada stron iPhone

Blokada stron iPhone - pomoc informatyka. 

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu zabezpieczenia naszych dzieci przed dostępem do nieodpowiednich treści jest zastosowanie Blokady stron Iphone. Strony internetowe niestety mogą zawierać nieodpowiednie treści i nie istnieje żaden pewniejszy sposób na filtrowanie zawartości stron internetowych niż całkowita blokada dostępu do nieodpowiednich stron.

Blokada stron iPhone - jak zablokować stronę na iPhone?

iPhone zapewnia dwie możliwości blokowania treści stron www. Pierwsza to możliwość założenia ograniczeń dla stron ogólnie uznawanych za nieodpowiednie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne gdyż informacje o tym jakie strony są odpowiednie a jakie nie są właściwe są pobierane z serwerów firmy apple. Rodzić nie musi przejmować się w takim przypadku, które strony zostały zablokowane. Niestety pozostawia to małą możliwość do tego aby jednak nieodpowiednią stronę udało się otworzyć naszej pociesze. Drugi sposób jest dość niewygodny jednak zapewnia zupełną kontrolę nad tym jakie strony są otwierane na iPhonie naszych dzieci. W tym drugim sposobie każda strona jaką chcemy otworzyć na iPhonie będzie musiała być najpierw potwierdzona przez osobę dysponującym kodem. To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze jeśli uważamy że na przykład jakaś sieć społecznościowa jest nieodpowiednia dla naszego dziecka. Wtedy możemy użyć tego rozwiązania skutecznie blokując dostęp. W ten sposób zablokujemy również dostęp do np. Stron bukmacherskich, hazardowych czy związanych z grami komputerowymi.

Blokada stron iPhone - krok po kroku.

Aby zablokować nieodpowiednie strony należy wejść w ustawienia i w zakładce ogólne znaleźć element nazywający się ograniczenia. Aby go włączyć należy stworzyć kod. Kod ten jest bardzo ważny i będzie służył do zdejmowania tych ograniczeń i ich zmiany. Po włączeniu tego elementu uzyskamy dostęp do ustawień dotyczących ogólnych ustawień ograniczeń. Znajdziemy tu ograniczenia dostępu do poszczególnych aplikacji oraz co najważniejsze ograniczenia dostępu do treści dostępnych w internecie. Możemy tu również znaleźć ograniczenie konkretnej strony całkowicie.

 

Blokada stron iPhone - iPhone to nie wszystko.

Należy jednak pamiętać że bardzo często iPhone to nie jest jedyny sposób na dostęp do sieci internet. Warto również rozważyć zmianę ustawień w sieci lokalnej w jakiej funkcjonuje dziecko. W ten sposób nawet jeśli w domu znajdzie się komputer z dostępem do internetu to również nie będzie on mógł mieć dostępu do stron z nieodpowiednią treścią.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz