You are currently viewing Jak zablokować stronę na iPhonie? Porady i pomoc informatyka.

Jak zablokować stronę na iPhonie? Porady i pomoc informatyka.

Jak zablokować stronę na iPhonie? Porady

i pomoc informatyka.

Jak zablokować stronę na iPhonie? iPhone coraz częściej jest urządzeniem do którego dostęp mają najmłodsi. Niestety internet nie należy do najbezpieczniejszych miejsc dla dzieci. Dlatego warto zadbać o to do czego mają dostęp najmniejsi użytkownicy iUrządzeń.

Jak zablokować stronę na iPhonie?

iPhone oraz iPad posiada wbudowany system, który można wykorzystać do wprowadzenia ograniczeń dla jego użytkownika. Najwygodniejszym sposobem jest kontrola rodzicielska czyli włączenie ograniczeń na iPhonie. Spowoduje to konieczność dodania specjalnego kodu po wprowadzeniu którego można będzie dodać ograniczenia nie tylko dla stron www ale także dla innych aplikacji.

Możemy tutaj wybrać między dwoma sposobami. Możemy dopuszczać tylko strony, które ogólnie interpretowane są jako strony przeznaczone dla ogólnego dostępu lub pójść o krok dalej i dopuszczać tylko wybrane strony. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Pierwsze rozwiązanie jest mniej problematyczne. Raz ustawione raczej nie będzie sprawiać nam problemów. Ale niestety istnieje większa szansa na obejście tego rozwiązania lub na to że istnieją strony zawierające treści nieodpowiednie, które jednak się przez to rozwiązanie przemkną. Drugie rozwiązanie jest bardziej problematyczne bo rodzić lub osoba do tego uprawniona będzie musiała autoryzować każdą stronę. Jednak jest to pewne rozwiązanie gdyż każda strona będzie musiała przejść przez "ręce" dorosłego.

 

Jak zablokować stronę na iPhonie? Nie tylko iPhone.

jak zablokować stronę na iphonie
Należy jednak pamiętać że iPhone to nie jedyny sposób na dostanie się do nieodpowiednich treści. W domach są jeszcze komputery stacjonarne i przenośne oraz inne telefony lub tablety. Dlatego warto rozważyć zablokowanie dostępu do nieodpowiednich treści na poziomie sieci w której pracują nasze komputery. Rozwiązanie to ma taką zaletę że każde nowe urządzenie również nie będzie mogło przeglądać nieodpowiednich stron. Nie będziemy musieli nic na nim robić.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz