You are currently viewing Filevault szyfrowanie wstrzymane

Filevault szyfrowanie wstrzymane

Filevault szyfrowanie wstrzymane

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Co to jest FileVault?

Filevault szyfrowanie wstrzymane? FileVault to funkcja systemu Mac OS pozwalająca na zaszyfrowanie całego katalogu domowego. Dzięki temu można uniemożliwić dostęp do danych nieautoryzowanym użytkownikom, programom lub narzędziom. Funkcja ta do poprawnego działania wymaga takiej samej ilości miejsca jak katalog, który ma być szyfrowany. Dlatego należy pamiętać aby nie uruchamiać tej funkcji jeśli ilość miejsca jest zbyt mała. Ważna jest też kwestia hasła. Jest to bardzo ważne hasło, którego nie należy zapomnieć gdyż odzyskanie zaszyfrowanych danych bez tego hasła nie będzie możliwe.

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Jak doszło do wstrzymania szyfrowania?

Najczęściej do wstrzymania szyfrowania dochodzi w czasie pierwszego jego uruchomienia. Jest to dość długi proces, który często jest przerywany przez użytkowników. Czasami dochodzi do wstrzymania pracy Maca. W wyjątkowych przypadkach użytkownik jest zmuszony do fizycznego wyłączenia Maca.

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Mac.

Problem ze wstrzymanym szyfrowaniem w FileVault dotyczy wszystkich komputerów Mac. Szyfrowanie może stwarzać problemy zarówno na MacBook, MacBook Pro czy MacBook Air jak i na iMac, Mac Pro czy Mac mini. Jest to oprogramowanie wbudowane w system operacyjny Mac. Dlatego może być włączone na każdym Mac.

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Naprawa przez podłączenie ładowarki.

Najprostszym sposobem naprawienia tego problemu jest podłączenie ładowarki do MacBook'a. Czasami proces szyfrowania został wstrzymany przez odłączenie zasilania. Niestety należy wtedy odczekać dość długo zanim dojdzie do poprawy.

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Reset PRAM i naprawa partycji. 

Bardziej skomplikowanym sposobem na naprawę problemu szyfrowania FileVault jest reset PRAM i wykonanie naprawy uprawnień i naprawy samego dysku. Po wykonaniu tych działań istnieje duża szansa na odblokowanie szyfrowania FileVault. Więcej o Mac na Apple support.

FileVault szyfrowanie wstrzymane. Dysk serwisowy.

Innym sposobem jest użycie dysku serwisowego i naprawa dysku. Należy jednak pamiętać że działania te są przeprowadzane przez użytkownika na jego własną odpowiedzialność. Zaleca się skorzystanie z pomocy specjalistów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz