You are currently viewing Wolny Mac: Jak przyśpieszyć swojego macka? Część 1.

Wolny Mac: Jak przyśpieszyć swojego macka? Część 1.

Wolny Mac: Jak przyśpieszyć swojego macka? Część 1

Twój mac zaczyna zwalniać? Mackintosh nie działa już tak szybko jak kiedyś? Oto spis rzeczy, które można wykonać aby przyśpieszyć jego działanie.

Wolny Mac?

1. Jeśli używasz Intela lub G5 sprawdź czy masz najnowsze oprogramowanie. Aby to zrobić odwiedź odpowiednie strony.

2. Użyj Xslimmer do odchudzenia oprogramowania obciążającego RAM.

3. Oczyść Cache. Twój komputer działa w oparciu o Cache. Jeśli pliki znajdujące się w cache są w jakiś sposób uszkodzone lub jest zapełniony to oczyszczenie go przyśpieszy działanie komputera. Pliki cache znajdują się tu: /Users/[name]/Library/Cache. Oczywiście po usunięciu dużych starych plików, pojawią się nowe.

Instalacja Mac OS - wolny mac

4. Wolny Mac? Historia internetowa.

Duża historia internetowa oznacza że komputer będzie musiał załadować ją w czasie uruchamiania. Duża historia może zwolnić ten proces. Można usunąć starsze wpisy aby przyśpieszyć przeglądania. Można również w ogóle wyłączyć tą funkcję a zapewnić jeszcze szybsze ładowanie.

5. Ogranicz ilość dodatków do firefox'a

Większa ilość dodatków do firefoxa oznacza większe zużycie RAM'u twojego komputera. Odinstaluj dodatki, które nie są przez Ciebie używane.

6. Wolny Mac? Zoptymalizuj Firefox'a.

Można przyśpieszyć działanie Firefoxa zmieniając kilka ustawień w about:config. Po otwarciu tej strony można dodać poniższe wartości. Możesz też wyszukiwania aby łatwiej znaleźć odpowiednie elementy.

network.http.pipelining = True

network.http.proxy.pipelining = True

network.http.pipelining.maxrequests = 8

7. Zredukuj rozmiar skrzynki pocztowej.

Duża skrzynka pocztowa (powyżej 1000 wiadomości) zajmie więcej czasu do załadowania. Dzieje się tak ponieważ program pocztowy musi przeczytać dużą bazę danych i plików związanych z nią. Aby zapewnić szybsze działanie podziel skrzynkę pocztową na mniejsze foldery.

8. Rzadziej sprawdzaj maile.

Jeśli używasz programu "mail" do odbierania maili i jeśli jest on ustawiony tak aby sprawdzał nowe wiadomości co minutę to jest to pewne obciążenie dla twojego połączenia internetowego i twojego komputera. Sprawdzaj maile rzadziej aby "dać mackowi odpocząć".

9. Usuwaj nie używane RSS'y.

Aplikacja Mail i inne czytniki Rss zbierają dużo treści z kanałów RSS. Usuwaj stare kanały i te, których nie używasz aby poprawić ich wydajność.

10. Usuwaj poprzednich odbiorców.

Jeśli wysyłasz wiadomości do dużej ilości odbiorców to aplikacja Mail zbiera wszystkie te adresy. Usunięcie nie używanych emaili przyśpieszy działanie aplikacji Mail.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz