You are currently viewing Jak unikać i usunąć niechciane programy Windows

Jak unikać i usunąć niechciane programy Windows

Jak unikać i usunąć niechciane programy Windows

Problem niechcianego oprogramowania

Problem niechcianego oprogramowania inaczej crapware jest powszechny na systemie operacyjnym Windows. W tym artykule spróbujemy pokazać jak zidentyfikować, uniknąć i usunąć niechciane oprogramowanie.

Crapware jest to oprogramowanie, którego nie chcemy jednak trafia na dysk naszego komputera. Są to bardzo różne programy, preinstalowane np. trial antywirusa, toolbary w przeglądarkach, programy zmieniające silnik wyszukiwarki albo inne aplikacje, które uruchamiają się wraz z systemem.

Nie wszystkie preinstalowane programy są złe, jednak ok. 90% z nich powinno się usunąć, ten poradnik pomoże ustalić co jest do wyrzucenia a co można zostawić.

Jeśli ktoś sam buduje swój komputer nie będzie musiał się przejmować niepożądanymi aplikacjami przy pierwszym uruchomieniu komputera, jeśli chodzi o gotowe komputery HP, Dell, Toshiba, albo innego producenta można być pewnym, że znajduje się na nim dodatkowe oprogramowanie.To w jaki sposób poradzimy sobie z tym problemem zależy od ilości crapware oraz jak pewnie w sprawach komputerowych czuje się użytkownik.

Jeśli producent sprzętu doda od siebie kilka aplikacji można po prostu odinstalować: Panel sterowania > Odinstaluj program, Wybieramy program z listy i klikamy przycisk odinstaluj bądź korzystamy z programu np. Revo Uninstaller.

Jeśli niechcianego oprogramowania jest za dużo możemy reinstalować system Windows. Potrzebna będzie czysta kopia systemu Windows na którą posiadamy licencję ponieważ ta którą dostaliśmy wraz ze sprzętem może zawierać już dodatkowe oprogramowanie.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook