You are currently viewing Mac nie chce się włączyć – pomoc specjalisty

Mac nie chce się włączyć – pomoc specjalisty

Mac nie chce się włączyć – pomoc specjalisty

Co spowodowało, że twój Mac nie chce się włączyć

lub MacBook nie ładuje systemu?

Co jest przyczyną, że Mac nie chce się włączyć? - jest to bardzo ważne pytanie determinujące dalsze postępowanie związane z naprawą Maca. Najczęstsze powody problemów z uruchomieniem Maca to:

  1. Upadek komputera.
  2. Zalanie komputera.
  3. Zapełniający się dysk startowy.
  4. Uszkodzony dysk twardy.
  5. Uszkodzony system Mac.

Upadek komputera

Niestety jeden z najgorszych przypadków uszkodzenia Maca. W takim przypadku często nie dochodzi nawet do uruchomienia monitora i nie ma w zasadzie żadnej reakcji ze strony Mac'a. W takim przypadku sugeruję kontakt z naszym serwisem. Jeśli posiadamy zewnętrzne miejsce gdzie przetrzymywaliśmy dane w formie backupu to teraz okażą się one bardzo przydane. Jeśli Mac uruchamia monitor ale wyświetla jakieś dziwne znaki lub jabłko z zatrzymującym się paskiem postępu to prawdopodobnie doszło do mniejszych uszkodzeń. W takim przypadku łatwiej będzie odratować dane nawet jeśli nie posiadamy kopii zapasowej.

Zalanie komputera

W takim przypadku najczęściej dochodzi o utraty danych. Najważniejszy w takich przypadkach jest czas oraz to aby jak najszybciej wyłączyć Maca. Do uszkodzeń związanych z zalaniem dochodzi nie tylko w momencie samego zalania ale też przez jakiś czas po zalaniu. W takim przypadku im wcześniej Mac zostanie dostarczony do serwisu tym tańsza będzie jego naprawa.

Zapełniający się dysk twardy

Najczęstsza przyczyna problemów z uruchomieniem Mac. W takim przypadku prawie nigdy nie dochodzi do utraty danych. Aby uruchomić Mac'a należy oczyścić dysk ze zbędnych danych do poziomu umożliwiającego jego uruchomienie. Następnie już użytkownik może samodzielnie pousuwać dane, które zapełniają dysk. Najczęściej są to zdjęcia, filmy oraz poczta. Bardzo często dochodzi też do samodzielnego zapełniania się dysku przez programy, które powielają swoje dane. W takich przypadkach należy je namierzyć za pomocą programów analizujących dysk twardy i oczyścić z błędów powodujących powielanie danych.

Uszkodzony dysk twardy

Dyski twarde jak każda inna część w komputerze może się zepsuć. Dyski często psują się w dość charakterystyczny sposób. Dla użytkownika wygląda to tak jakby system zwalniał i działał coraz gorzej. W takim przypadku należy jak najszybciej skopiować i zabezpieczyć dane znajdujące się na Mac i skontaktować się z serwisem. Można przeprowadzić wstępną diagnozę za pomocą narzędzi dyskowych ale nie należy się na niej całkowicie opierać.

Uszkodzony system Mac

Mac Os pomimo swojej stabilności i wysokiej niezawodności też czasami ma problemy z działaniem systemu operacyjnego. W takich przypadkach należy przeprowadzić jego oczyszczanie i aktualizację - jeśli jest taka możliwość.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

 

Polecamy nasze inne kursy:

5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Jan

    Dzieki za baaaaardzo inteligentna porade ” oddaj do servisu”

  2. Grzegorz Sobótka

    Wielu naszych użytkowników samodzielnie jest w stanie otworzyć Maca i wymienić dysk lub RAM. Niestety nie wszyscy tacy są dlatego musimy pisać nasze artykuły mając również ich na uwadze.

Dodaj komentarz