You are currently viewing Macbook nie ładuje systemu

Macbook nie ładuje systemu

Macbook nie ładuje systemu:

Macbook nie ładuje systemu

Mac nie chce się włączyć? Macbook nie ładuje systemu? Obawiasz się że potrzebne Ci będzie przywracanie systemu mac? Jeśli twój macbook nie chce się włączyć to istnieje kilka powodów dla których sytuacja ta może mieć miejsce.

Powody problemu

Powody dla których Macbook nie ładuje systemu mogą być różne. Ale można je podzielić na klika kategorii:

Macbook nie chce się włączyć - uszkodzenie systemu. 

Bardzo często MacBook lub inny iMac nie chce się uruchomić z powodu uszkodzenia systemu. Często dochodzi do tego z powodu problemów z dyskiem, jego fizycznego uszkodzenia tegoż właśnie dysku, jego zapchania danymi lub uszkodzenia struktury danych - bez fizycznego uszkadzania dysku.

Macbook spadł lub został uderzony. 

Nieczęstym powodem uszkodzenia MacBooka lub iMaca jest jego fizycznie uderzenie. Oczywiście częściej do takich uszkodzeń dochodzi w przypadku MacBooków niż w przypadku iMaców. W takich przypadkach pomimo braku fizycznych oznak uszkodzenia sprzętu nie chce się on uruchomić wyświetlając cały czas ten sam obraz (jabłko, pasek ładowania, ikonkę braku dysku lub szary ekran). Są to najniebezpieczniejsze przypadki problemów z Macami. Bardzo często dochodzi do poważnych problemów wywołanych takim upadkiem lub uderzeniem. Warto zawczasu się na takie przypadki przygotować używając automatycznych backupów np. Time Machine.

Macbook nie ładuje systemu - celowe działanie użytkownika. 

Specyficznym przypadkiem jest celowe działanie użytkownika mające na celu wyczyszczenie Maca lub reinstalację systemu. Niestety czasami dochodzi do uszkodzenia uruchamiania Maca i przez takie działanie Mac nie może być normalnie używany. Warto w takich przypadkach poinformować osoby naprawiające komputer o tym jak doszło do tej sytuacji - dzięki temu naprawa będzie szybsza i tańsza.

Co zrobić na przyszłość?

Najlepszym co może zrobić użytkownik na przyszłość jest zadbanie o backup danych. Komputery się psują i nie jesteśmy w stanie ustrzec się przed tym całkowicie. Ale dane to osobna sprawa. Dane mogą istnieć w kilku miejscach na raz i naprawa uszkodzonego komputera będzie znacznie tańsza i szybsza jeśli dane które się na nim znajdywały znajdują się bezpiecznie w innym miejscu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz