You are currently viewing Mac: Powiększenie czcionki.

Mac: Powiększenie czcionki.

Mac: Powiększenie czcionki

Mac: Powiększenie czcionki. Dlaczego?

Litery są za małe na ekranie? Nie widać jak nazywają się poszczególne ikony? Nie można rozczytać nazw elementów w systemowym menu? Obecne możliwości sprzętowe monitorów są tak olbrzymie że często powodują one utrudnienia w ich użytkowaniu. Rozdzielczość pozwala stworzyć krystalicznie ostry obraz ale przy okazji zmniejszana jest wielkość czcionek do takiego stopnia że często użytkowanie Maca jest utrudnione.

mac powiększenie czcionki

Mac: Powiększenie czcionki - Narzędzia systemowe.

Istnieją pewne rozwiązania systemowe, których można użyć aby powiększyć czcionki w systemie. Zaglądając w preferencje poszczególnych programów możemy powiększyć czcionkę w poszczególnych programach. Na przykład:

Powiększanie wielkość czcionki w aplikacji Wiadomości:

Klikamy w Wiadomości w lewym górnym rogu, następnie wybieramy preferencje i tutaj mamy Wielkość tekstu.

Powiększanie wielkości czcionki w aplikacji Finder:

Klikamy w Widok w lewym górnym rogu i wybieramy pokarz opcje widoku. Mamy tutaj wielkość ikon, odległość między nimi oraz wielkość czcionek. Należy pamiętać że ustawiania te są indywidualne dla poszczególnych trybów widoku Findera. Więc trzeba te ustawienia wprowadzić kilka razy. Dodatkowo osobne ustawienia są dla ikon znajdujących się na biurku. Aby je zobaczyć najłatwiej włączyć Finder po czym go zamknąć i następnie kliknąć w lewym górnym rogu w widok i w opcje widoku. Mamy tutaj wielość ikon oraz czcionki w ich nazwach.

W większości programów mamy też opcję zwiększenia tego co widzimy za pomocą skrótu klawiszowego "CMD" i "+". Zmniejszamy za pomocą "CMD" i "-".

Jeśli chcemy skorzystać z bardzo dużego powiększenia fragmentu strony zawsze można skorzystać podwójnego kliknięcia na gładziku lub myszce.

Mac: Powiększenie czcionki - Dodatkowe rozwiązania.

Systemowe rozwiązania nie rozwiązują w pełni problemu powiększania czcionki. W takim przypadku polecamy program Tinkertool. Po jego zainstalowaniu możemy zmienić ustawienia wielkość czcionki w o wiele większej ilości miejsc. Po uruchomieniu programu w zakładce czcionki znajdziemy wszystkie możliwe zmiany jakie możemy wprowadzić dla wielkości czcionki. Mamy tu: Czcionki w programach, czcionki systemowe, czcionki komunikatów, czcionki etykiet oraz czcionki występujące w dymkach pomocy, paskach tytułowych okien i okien narzędziowych.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz