You are currently viewing MacBook praca na baterii.

MacBook praca na baterii.

MacBook praca na baterii

Oto zbiór kilku porad na temat tego jak pracować na MacBook'u aby wyciągnąć z jego baterii jak najwięcej czasu. MacBook praca na baterii:

 1. Ściemnij ekran. Ekrany w MacBook'ach wykorzystują bardzo duży prądu. Ściemnij ekran jeśli chcesz aby MacBook pracował dłużej na baterii.
 2. Wyłącz Bluetooth. Jeśli nie używasz myszki Bluetooth lub innego urządzenia wykorzystującego Bluetooth to wyłącz go aby dłużej pracować na jednym ładowaniu baterii.
 3. Wyłącz WiFi. Jeśli nie korzystasz z internetu lub korzystasz z połączenia kablowego to wyłącz również WiFi - dzięki temu dość ostatecznemu rozwiązaniu wyciśniesz jeszcze więcej czasu z baterii.
 4. Wyłącz głos lub ścisz to czego słuchasz. Głośniki są na prąd ;-). Im ciszej tym dłużej.
 5. Wysuń lub odłącz wszelkie nie używane urządzenia. Wysuń płytę CD lub odłącz pendrive
 6. Unikaj lub przestań używać procesów obciążających pracę procesora lub karty graficznej. Są to najczęściej gry lub programy graficzne. Najprościej to rozpoznać to temperaturze obudowy Macbooka lub po szumie jaki wydaje MacBook gdy próbuje się schłodzić.
 7. Wyłącz aplikacje najbardziej obciążające twojego MacBooka. W najnowszych wersjach systemu Mac OS można sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej energii. Sugeruję wyłączyć te, które nie są niezbędne dla obecnej pracy.
 8. Wyłącz procesy zużywające najwięcej energii. W MacBooku mogą działać procesy, które zużywają za dużo energii. Aby sprawdzić, które to procesy należy uruchomić Monitor Aktywności a następnie zajrzeć do zakładki CPU jeśli są tam takie, które wykorzystują duży procent procesora to sugeruję je zatrzymać.
 9. Wyłącz powiadomienia. Wiem że to ekstremalne ale wyłączenie powiadomień zmniejszy ilość zadań dla procesora i karty sieciowej. Zwiększy to czas pracy MacBook'a na jednym ładowaniu baterii.
 10. Wyłącz automatyczne pobieranie maili. Dzięki temu zagraniu MacBook będzie rzadziej łączył się z internetem, dzięki czemu będzie dłużej pracował na baterii.
 11. Wyłącz wyszukiwanie spotlight. Po wyłączeniu tego elementu MacBook będzie dłużej pracował na baterii gdyż nie będzie musiał indeksować zawartości dysku.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz