Mac szkolenia

Systemy Windowsa są już leciwe, a co za tym idzie wypracowały sobie bardzo dużo na rynku. Natomiast systemy Mac były kojarzone z prestiżową zabawką. Stopniowo ta opinia ulega zmianie. Maci się bardzo mocno rozwijają, mając za główną zaletę intuicyjność i zamkniętość systemu operacyjnego. Oczywiście owa zamkniętość ma swoje wady, np. trudne instalowanie niededykowanych aplikacji, czy sprzętu innych marek. Jednak pozostawiając użytkownikowi zdecydowanie mniejsze pole do manewrów w systemie istotnie ogranicza możliwość popsucia czegoś. Niezależnie od tego, czy przesiadamy się z Windowsa na Mac OS, czy też może komputer od Apple jest pierwszym z jakim mamy do czynienia warto przejrzeć oferty Mac szkolenia.

Mimo swoich niewątpliwych zalet obsługa Macbooka różni się istotnie od pracy na Windowsie. Pewne różnice również są widoczne w przestrzeni osprzętu. Jednak te problemy można z sukcesem rozwiązać ucząc się obsługi Maca od podstaw. Pomoże w tym instrukcja, przewodniki video itp. Jednak są to przekazy jednokierunkowe. Zupełnie inaczej jest gdy wybieramy się na Mac szkolenie, ponieważ wtedy mamy możliwość pracy z instruktorem, zadawania pytań, czy rozwiązywania wspólnie danej kwestii. Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Nauczycie się Państwo raz, będziecie gotowi do samodzielnej i świadomej pracy na wybranym przez Państwa modelu, dodatkowo w bezstresowej atmosferze.

Wymienimy tutaj oczywiście część podstawowych umiejętności, ponieważ zupełna charakterystyka tego jak obsługiwać macbook jest zbyt obszerna jak na wpis blogowy. Dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z kursów i warsztatów tematycznych. Tam dowiecie się w szczegółach jak obsługiwać Macbooka Pro, a także inne urządzenia Apple.

 1. podstawy organizacji systemu operacyjnego
 2. następnie personalizacja i konfiguracja systemu w ramach podstawowego korzystania
 3. pliki, foldery, stosy - nawigacja po systemie plików
 4. kolejno przejdziemy do uruchamiania aplikacji
 5. instalowania i usuwania programów
 6. dolny pasek aplikacji oraz biurko
 7. pasek boczny i panel przeglądania
 8. przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
 9. poświęcimy również należycie dużo uwagi na narzędzia dock i finder
 10. praca z plikami - tworzenie, zapis, przenoszenie, usuwanie
 11. aby wreszcie na koniec przerobić drukowanie i przesyłanie plików, jak również ich udostępnianie

Natomiast, gdy już użytkownik wie jak wygląda korzystanie z systemu czas przejrzeć bardziej zaawansowane opcje. Jednak w tym celu warto już umówić na kurs dla zaawansowanych, gdzie poznacie Państwo sposoby optymalizacji pracy i usprawnienia wykonywania zadań. Pokażemy triki i sposoby rozwiązywania problemów. Poznacie też Państwo metody automatyzacji pracy i bardziej precyzyjną konfigurację systemu .która wymaga większej świadomości użytkowania.Szczegóły jak wygląda szkolenie znajdziecie Państwo na stronie: obsługa macbooka Pro oraz Apple dla początkujących.

Po kursie służymy pomocą techniczną i opieką informatyczną. Nauka obsługi Maca dla nowych użytkowników nie ma dla nas tajemnic!

Mac szkolenia

Pierwsze kroki na Mac szkolenia

Pierwsze praktyczne kroki na Mac szkolenia to konfiguracja i personalizacja. Następnie poznanie podstawowych funkcji i zyskanie elementarnej płynności korzystania. Potem można podłączyć urządzenia i przenieść lub synchronizować dane. Samodzielna konfiguracja nieznanych urządzeń może być problemem... który z łatwością i chęcią rozwiążą dla Państwa nasi szkoleniowcy. W przypadku użytkowników początkujących bardzo istotna jest cierpliwość i usystematyzowanie przekazywanej wiedzy. Niemniej ważne są ćwiczenia i przykłady, które pomogą praktycznie utrwalić nowe informacje i wyrobić prawidłowe nawyki. To wszystko i wiele więcej znajdziecie Państwo oczywiście na naszych szkoleniach.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta, po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Mac szkolenia

Mac szkolenia to pakiet usług dedykowany zarówno dla małych firm prywatnych, korporacji, instytucji państwowych instytucji jak również klientów indywidualnych. (Macbook, iPhone, iPad) przeprowadzamy na obecnych systemach operacyjnych (Mac OSX lub iOS) lub na wcześniejszych systemach operacyjnych (jeśli takie są zainstalowane u klienta).

Mac szkolenia – FORMA Mac szkolenia

Kursy przeprowadzamy najczęściej w formie indywidualnych warsztatów. Przed szkoleniem przedstawiamy jego program, aby każdy szkolony mógł wybrać interesujący go program. W czasie szkolenia również jesteśmy w stanie dostosowywać tok kursu do potrzeb uczestników. Nasze Mac szkolenia zakładają dotychczasowe doświadczenie osoby szkolonej, możliwości, potrzeby i zainteresowanie danymi elementami szkolenia. Dzięki oparciu się o system podobieństw i różnic jesteśmy w stanie przedstawić podstawy systemu Mac OS w bardzo krótkim czasie w zestawieniu z innymi systemami, bardziej znanymi użytkownikom. Mac szkolenia prowadzone są w formie wykładów zapoznających kursantów z funkcjami systemu i części praktycznej, składającej się z ćwiczeń i w miarę możliwości pracy indywidualnej z każdym kursantem.

TERMINY I WYMIAR GODZINOWY

Terminy Mac szkolenia dopasowujemy do możliwości i potrzeb klienta. Jesteśmy w stanie przeprowadzić Mac szkolenie również w weekend.

Mac szkolenia - LOKALIZACJA 

Najczęściej u naszych klientów. Polecamy taki tryb, gdyż możemy skonfigurować drukarkę, wi-fi i inne urządzenia na miejscu szkolenia.

Zakres sprzętowy Mac szkolenia

Kursy przeprowadzamy na każdym rodzaju sprzętu Apple. Szkolimy na MacBook’ach, MacBook’ach Pro czy Air, Mac’ach mini, iMac czy Mac’ach Pro. Przedstawiamy też współpracę urządzeń z, iPhone'ach, iPad'ach, Apple TV i Apple Watch.

Mac szkolenia w Warszawie

Korzystając z naszego doświadczenia w korzystaniu Mac jesteśmy w stanie zaproponować szkolenia nawet osobom o zaawansowanym poziomie wiedzy na temat komputerów Mac. W takim przypadku możemy skoncentrować szkolenie na przyśpieszeniu pracy czy codziennego korzystania z Mac, pokazać i pomóc dobrać najlepsze formy zabezpieczenia danych czy synchronizacji ich między komputerami użytkownika.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.


Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz